Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezka odnikud nikam

13.5.2016 08:10 vložil Filip Stome

Dobrý den pane Rute,
problém s "cyklootočkou" v Jeseniově ulici není ten, že "vypadá absurdně". Je totiž absolutně nesmyslná a hlavně je nebezpečná - jak pro cyklisty, tak pro chodce, tak pro řidiče automobilů. Kdyby jste si dal tu práci, a zkusil si ji na kole projet, musel byste mi dát za pravdu. (Pokud si to zkusíte, napište mi prosím termín, abych viděl na této "cyklootočce" alespoň jednoho cyklistu.)
Žádný cyklista nevyužije cestu Basilejské náměstí - Jeseniova ulice - ulice Zelenky-Hajského. Ten, kdo jede na kole přes Basilejské náměstí logicky pokračuje na Parukářku. Ten dobrodruh, který jede na kole po Jana Želivského, pak pokračuje rovně směrem na Ohradu (ovšem většinou na chodníku nebo rovnou v protisměru).
Zobousměrnění Jeseniovy pro cyklisty? Tím chcete říci, že podporujete zrušení stovky míst pro parkování aut místních občanů? Aby vznikla další nevyužívaná stezka pro cyklisty jako v Lupáčovce?
Myslíte, že tím, že zrušíte parkovací místa a uděláte cyklostezky, donutíte Pražany jezdit denně na kole? Zkusil jste, třeba v lednu, odvést na kole dítě do školky a pak dojet na rodinný nákup?
Praha je svou kopcovitou charakteristikou pro masivní rozšíření cyklistů zcela nevhodná.
Pokus nejste vy odpovědný za tuto akci, napište tedy jmenovitě, kdo odpovědný je. A kolik peněz stálo vybudování tohoto nesmyslu.
Váš odhad na zrušení "cyklootočky" je zcela mimo realitu. Při předkládání mého návrhu do Participativního rozpočtu jsem cenu za zrušení konzultoval s TSK a s firmou Eltodo. Cena za zrušení je dle jejich vyjádření cca 30.000,- Kč - jak jsem do návrhu napsal. Mimochodem, byli velmi vstřícní a smysl této "cyklootočky" jim také uniká.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama