Diskuse

Novými spolupředsedy zelených na Praze 3 jsou levicověji orientovaní členové strany

Vložit nový příspěvek

CSSD

27.11.2016 19:41 vložil MP

Dobry vecer, hezky clanek,jen bych si dovolil podotknout, ze jsem predsedou CSSD na Praze 3 presne 25 mesicu. Nepovazuji se tedy uplne za "stale stejne". Hezky vecer MP


Reagovat  Reagovat s citací


Re: CSSD

3.12.2016 14:59 vložil Monster

ta vyžírka mne pobavila. Tepláky by jí slušely


Reagovat  Reagovat s citací


Do kopru

24.11.2016 13:57 vložil Jan Medřický

Kde jsou ty doby, kdy zelené reprezentovali lidé, jako Liška a Rut. Otěže přebírají pošuci jako tenhle komunista.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Do kopru

30.11.2016 22:03 vložil Bohumil Čáp

Dobrý den,
Ondřej Liška ve vedení strany již přes dva roky není, ale Ondřej Rut je ve vedení žižkovských Zelených i nadále a to nejen pro zachování institucionální paměti, abych tak řekl, ale protože ho považujeme za jednoho z nejkompetentnějších komunálních politiků v naší čtvrti.
S pozdravem


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Do kopru

1.12.2016 10:34 vložil Linek

však od chvíle, kdy zmizel Liška a Bursík, chce vás volit čím dál méně lidí


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Do kopru

2.12.2016 21:21 vložil Radek

Dobrý vtip :-) Ten jeden z nich je opravdu hoooodně oblíbený :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Do kopru

16.2.2017 18:36 vložil Ondra P.

Pánbůh ochraňuj Žižkov, pokud je pan Ruth se svou vytříbenou znalostí stavebního práva považován za kompetentního. Dost možná to svědčí o tom, že strana Zelených je pojmu "kompetence" notně vzdálená i jako celek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Do kopru

16.2.2017 21:43 vložil Radek

Ale maj sluníčko v duši :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Děkuji za pozornost

24.11.2016 10:05 vložil Bohumil Čáp

Dobrý den,
děkuji za pozornost a za vcelku vyvážené a sympatické uvedení. Dovolím si drobnou korekturu: nejsem reprezentant nejlevicovějšího křídla. Zas tak velká Strana zelených není, aby pojala několik levicových křídel. Levicová platforma je v SZ jenom jedna a to www.zelenarevize.cz.
Musím se ještě pozastavit na citacemi z FB. Nic proti tomu, ale prosím, citujte FB, tak jak se má a totiž "embedovaně", čímž zachováte prosíťování a kontext, který je definiční vlastností komunikace na Facebooku. A nejinak je tomu u obtisknutých statusů.

1) "Jděte k volbám, nebo vám budou vládnout kapitalisté." byla narážka na před volbami populární statusy "Jděte k volbám, nebo vám budou vládnout komunisté." Snad uznáte, že v kontextu to dává trochu jiný smysl.

2) Z druhého obtisku je dokonce zjevné, že se jedná o průvodní komentář ke sdílenému komentáři, který Pavel Himl napsal po shlédnutí diskusního duelu senátních kandidátů Václava Bělohradského a Jiřího Růžičky, který opět pro kontext přetiskuji:

"Proč bych na Praze 6 nevolil do Senátu Jiřího Růžičku (TOP09)
a) Jiří Růžička je pro školné na vysokých školách
Chceš studovat na vysoké škole, ale nemáš prachy? Zadluž se. Pro bohatého brnkačka, z chudých ty dluhy už nějak dostaneme. Máš dluh, bavilo by tě po škole učit na základce, ale půjdeš dělat ajťáka, protože z učitelskýho platu ten dluh nezaplatíš. (U kandidáta do Senátu a ředitele prestižního gymplu mě navíc překvapuje neznalost, se kterou tvrdí, že na vysokých školách na Západě se školné platí. V nám nejbližším Německu a Rakousku se neplatí, jakou paseku nadělalo školné ve Velké Británii, se dá zjistit na tři kliknutí.)
b) Jiří Růžička chce, aby se školy pro inkluzi rozhodovaly dobrovolně
Máš dítě s lehkým postižením, které by s pomocí zvládlo tu nejbližší základku, kam chodí kamarádi z ulice? Smůla, ta škola si zrovna inkluzi nevybrala a nejbližší, která tě vezme, není v sousedním pražském obvodu, ale třeba ve 20 kilometrů vzdáleném městě.
c) Rozporuplný detail: Jiří Růžička chvályhodně chce více všeobecného (mj. občanského) vzdělání na středních školách, ale zároveň restrikci jejich sítě. Říká: "Kdyby kuchařovi stačil výuční list, tak by se necpali do školy, na které nemají nebo je nezajímají, protože chtějí být kuchaři, a ne se dozvídat něco o historii." Ale možná právě historie, nevyučovaná jako telefonní seznam, by kuchařům napomohla k tomu, aby neinklinovali "k ultrapravicovým názorům"."

Snad tedy uznáte, že jde spíše o průvodní glosu pravicového pojetí veřejného vzdělávání, než nějaký výkřik do tmy bez souvislosti.

Vážím si dlouholeté práce a úsilí Kauzy3 a vidím její přínos pro veřejnou debatu na Žižkově. Zároveň se domnívám, že má velmi kvalitní redaktory, kteří se nepotřebují snižovat k lepení výstřižků z Facebooku.

S pozdravem
Žižkov nezastavíš!

Bob Čáp


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama