Diskuse

Praha 3 převádí byty na svojí akciovku

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Porušení zákona - a tím to končí?

15.2.2010 21:47 vložil Pražan odjinud

To nebylo nic pane Ionte proti panu Rutovi - jenomže samotné poukazování na porušování zákonů není k ničemu. Máte pravdu, že i Pražan odjinud může podat trestní oznámení, ale problém je, že k tomu by potřeboval přece jenom víc informací, aby to nebylo pouhé plácnutí do vody. A kdo jiný než zastrupitelé v příslušné městské části jsou k tomu nejblíž. Věřte, že o tom něco vím, a přes shromážděné kvantum pro normální lidi evidentních důkazů je policie schopna případ odložit jako neprokazatelné porušení zákona. Oni ti naši "volení" v tom opravdu umějí chodit a není jednoduché je načapat na švestkách tak prokazatelně, aby to stačilo i policii. Ale přesto je třeba se o to aspoň pokoušet, a opakuji, jsou to právě zastupitelé, kdo přece jenom nejvíc vidí na prsty radě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Porušení zákona - a tím to končí?

10.4.2010 22:20 vložil Ondřej Rut (SZ)

Tak věc se nakonec vysvětlila. Vložení bytů do základního jmění Správy zbytkového majetku nakonec schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo Prahy 3 a je to tedy nyní v souladu se zákonem o hlavním městě Praze. I když byl materiál zařazen do programu zcela nepochopitelně až na poslední chvíli na místě. Prošel hlasy ODS, proti byla celá opozice včetně sociálních demokratů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Porušení zákona - a tím to končí?

11.4.2010 18:58 vložil Pražan odjinud

Vaše první věta pane Rute asi měla znít - ta věc se nakonec "zlegalizovala". Ale jinak se asi nic jiného nedalo čekat. Nicméně si myslím, že je třeba jim šlapat neustále na paty, a i když se nepovede úplná náprava, aspoň se ve své nenažranosti poněkud zmírní. Moje zkušenost s ODS je taková, že dokáží držet basu, a i když jim černé na bílém doložíte, že se dopouštějí levárny, neporuší "rozhodnutí strany". V praxi to vypadá např. tak, že když se na zastupitelstvu objeví návrh třeba na odstoupení od prokazatelně chybného kroku, který učinla vládnoucí ODS, proti sice (dokonce většinově) nehlasují, ale jim stačí se zdržet hlasování, Tím si jakoby zachovají tvář (oni přece nebyli proti nápravě !!!), ale návrh tím smetou.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama