Diskuse

Názor zastupitele: Proč je na Žižkově nový billboard?

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Billboard

1.9.2016 14:57 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Jirka Ptáček napsal

Tak on je to oblíbený fór Zelených. Nejprve vstoupíte do koalice, která tak logicky stojí i na vašich hlasech. Ale celou dobu se tváříte, že jste přesto "tak trochu opozice". Pro mě je dodnes nepochopitelné, že vám tenhle trik příznivci i novináři baští.

Stavební předpisy a celý IPR uplácal Hudeček a jeho parta. Konkrétně návrh původních Pražských stavebních předpisů (PSP) schválila Rada hlavního města Prahy dne 15. července 2014 s účinností od 1. října 2014. Těsně před komunálníma volbama. Tolik k Tebou zmíněné odolnosti TOP 09 proti billboardové lobby. Právě tahle lobby rozjela proti Hudečkovi bezprecedentní antikampaň, která ho pak ve volbách jednoznačně poškodila.

Takže schválené předpisy potopilo především ANO a to jak na úrovni ministerstva pro místní rozvoj, tak na úrovni magistrátu. Ale na tom magistrátu už za vaší asistence, jelikož jste součást koalice Adriany Krnáčové a máte k dispozici poměrně důležité funkce.

Mimochodem, vy jste si právě tady na Praze 3 s ANO domluvili přímou předvolební spolupráci. Dokonce bych řekl, že právě díky spolupráci s ANO jste dostali tolik hlasů. Že by tehdy vedl kdokoliv z billboardářů nějakou antikampaň proti Zeleným, nebo přímo proti Matějovi Stropnickému, o tom přeci nemůže být vůbec řeč :-)
Zříkat zodpovědnosti za účast v magistrátní koalice by bylo špatné a snad to žádný zelený ani nedělá. "Tak trochu opozice" i ve vlastní koalici podle mě člověk být musí, chce-li si zachovat alespoň nějakou morální integritu, prostě občas s něčím nesouhlasím, tak to řeknu. Samozřejmě je to otázka míry. Pro mě je zas nepochopitelné, jak inertní zůstává třeba žižkovská sociální demokracie - ani nehlesne, když se bourá školka, školská koncepce neexistuje a aktivistům se nadává do teroristů.

Hudečkovu (a tedy i Topáckou) zásluhu za PSP uznávám. (Nevím, jestli ji ale uznalo současné vedení pražské Topky vzhledem k tomu, že ho hned po volbách zařízlo.) Naznačoval jsem spíš, že magistrátní koalice s ODS by byla bývala měla svá specifická rizika, ale těžko předjímat. S tím, že to potopilo ANO souhlasím.

Však jsem taky o kampani proti Matějovi mluvil v souvislosti s minulý rokem, kdy mu byly odebrány PSP, nikoliv s předvolebním časem.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama