Diskuse

Místostarosta Štěpán Štrébl o kauze ZŠ Cimburkova

Vložit nový příspěvek

Ombudsmanka řídí P3?

12.4.2019 19:40 vložil MV

A kde je psáno, že ombudsmanka (úřad sídlící tuším v Brně) má úkolovat a zde nepřímo řídit MČ Praha 3? Neumí si P3 najít vlastní cestu podle své tradice, zájmů v dané lokalitě atd...? (Připomíná to trochu něktré projekty společnosti Člověk v tísni, kteří usilovali fakticky proti vůli Romů rozptýlit jejich osídlení, který si vybrali a který jim vyhovoval. Hlavně, že máme někoho moudrého, kdo nám z Brna umí poradit. A vůbec pojem "desegregace" zní hrozně, je b něm něco "fašounského").


Reagovat  Reagovat s citací


destigmatizace ZŠ Cimburkova

10.4.2019 10:41 vložil Zdeňka Bednářová

Destigmatizace ZŠ Cimburkova:
1) Neporovnávat ZŠ Cimburkova s běžnými ZŠ, má jiné výchozí podmínky. Zkusit porovnat např. se ZŠ Předlice( nejen na základě webových stránek)
2) Přihlížet více k informacím ředitelky viz např. https://cimburacka.cz/jit-na-pracak-neni-idealni-plan-pro-zivot-jak-se-pracuje-v-romske-skole-rozhovor-s-reditelkou/
3) Zlepšit mediální obraz školy informacemi, co se povedlo, v čem se škola zlepšila
4) Nevím, jak dalece je paní ombudsmanka seznámena se situací dolního Žižkova. Žila zde vždy početná komunita Romů a na ZŠ Cimburkova bývaly romské třídy.
5) Situaci na Žižkově by rozhodně neprospělo, destigmatizovat školu tak, že by se část problematických žáků přesunula do jiných škol.
6) Podpořit ZŠ Cimburkova finančně i personálně.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama