Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Upřesňující zpráva o činnosti některých členů Zastupitelstva MČ Praha 3

Vložit nový příspěvek

reakce na pana Popova

2.2.2011 09:29 vložil Ondřej Rut (SZ)

Reaguji na příspěvek pana Popova k problematice nových pravidel pro privatizaci bytů. Podílel jsem se za ŽNS na zpracování naší představy o podobě privatizace, o kterou nás vyjednavací tým TOP09 v rámci povolebních vyjednávání požádal. Ke schůzce, na které mělo dojít k předání a diskusi nad touto představou však již nedošlo, TOP09 ji zrušila, neboť se v té době již dohodla s ODS na koaliční spolupráci a s ŽNS přerušila vyjednávání. Domnívám se, že odpovědnost za předložení nové podoby privatizace má především vedení radnice, tedy TOP09 s ODS a je nezodpovědné shazovat ji na opoziční zastupitele.

Jako klub ŽNS nemáme pravomoce svolat jednání komise pro privatizaci, která byla k formulaci nových pravidel zřízena. Pokud bychom tu možnost měli, už bychom to dávno udělali. Očekáváme proto, pan doktor Zeman (ODS), který komisi předsedá, ji co možná nejdříve svolá a předloží tam k projednání představu vedení radnice o nových pravidlech pro privatizaci nebo spíše představu o proceduře přípravy nových pravidel privatizace. Nevidím důvod proč by vedení radnice, ať už TOP 09 nebo ODS, mělo se svoláním komise čekat na to až v kuloárech dostane podklady od opozice. Jako zastupitel za ŽNS proto prosím vedení radnice, aby neprodleně svolalo komisi, na které svojí představu o podobě privatizace rádi představíme. Nebude nijak překvapivá a bude plně vycházet z našeho volebního programu, který byl v tomto bodě poměrně podrobný. Začněme hlavně prosím jednat.

Jinak děkuji panu Popovovi za rozvedení popisu práce redakční rady na novém statutu Radničních novin. Jsem rád, že redakční rada formálně uznala, že Radniční noviny nemohou být ze své povahy apolitické (vzpomeňme jen na štvavé předvolební články proti sdružení Žižkov nejen sobě). Pevně věřím, že půjde redakční rada ještě dál a zavede pravidelnou polemickou rubriku, např. po vzoru novin Prahy 8. Tamní model funguje tak, že politické kluby střídavě navrhují téma, ke kterému se v novinách vyjadřují všechny politické kluby v zastupitelstvu. Jedině tak mohou Radniční noviny začít plnit roli veřejnoprávního media, kterým ze své povahy vskutku jsou a jedině tak se může zabránit zneužívání novin vedením radnice, ke kterém v minulosti často docházelo.

díky, s pozdravy

Ondřej Rut
zastupitel za Stranu zelených (člen klubu ŽNS)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: reakce na pana Popova

2.2.2011 19:05 vložil Pankrác

Já si někdy říkám, že na chování TOPky je dobře poznat, jak jsou ve své roli mimo. Většina z těch jedenácti na jednání zastupitelstva nikdy nebyla ani jako divák. Pochybuji, že třeba pan Popov někdy v podobné instituci jakkoliv fungoval. A najednou je předsedou redakční rady RN.
TOPka pro ně byla výtahem do politiky rychlejším, než sami čekali a ODSka si s nima vláčí kam chce.

Je to škoda. Jestli se rychle nezorientují, tak za 4 roky po nich neštěkne ani pes.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: reakce na pana Popova

7.2.2011 23:49 vložil Matěj Stropnický

Vážený pane Popove,
pokud jste chtěl upřesnit okolo redakční rady opravdu úplně vše, měl byste rovněž dodat, že jsem to byl já, kdo účast pana Oldřicha Kužílka na jejím jednání navrhl, že jsem ho oslovil a Vám jej navrhl pozvat. Ale vem to čert, čí jsou zásluhy - hlavně, že taková věc vůbec byla možná, už to je v podmínkách radnice Prahy 3 převratné.
Co se týče privatizace, je to přesně, jak píše kolega Ondřej Rut. Už měsíc urguji svolání privatizační komise, kde jsem členem. Její předseda Marek Zeman (ODS) mi za celou tu dobu ani neodpověděl, místopředseda komise Tomáš Kalousek (TOP 09) mi odmítá odpovědět i na tyto dvě elementární otázky: jakou metodou budeme pravidla měnit, budeme novelizovat pravidla IV. etapy a mám tedy připravit pozměňovací návrhy k nim? nebo mám připravit návrh úplně nový? nebo jsme zatím ve fázi věcného záměru a mám připravit nejprve teze? Nevím. Vedení komise mi není schopno sdělit ani kdy bude komise konečně zasedat, tím méně do kdy mám návrhy případně předložit. Neuvěřitelné. Takové jednání ve mně nevzbuzuje velkou důvěru a bude předmětem jednání našeho klubu, jak s návrhy, které máme, naložit. Protože tu opravdu nejsme od toho, abych za koalici dělali, co je její práce.
S pozdravem
Matěj Stropnický
předseda klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: reakce na pana Popova

6.3.2011 22:35 vložil Afka

Tak mě tak napadlo, že jde pouze o čas. ODS těsně před volbami odhlasovala velký balík domů k privatizaci a teď jim jde o to, aby doběhly podle současných špinavých tzv. "pravidel". Cinklé veřejné zakázky na "nezávislé" odhadce a skvělá realitka, která neustále mění svoje jméno a adresu je zárukou jistých prebend.
TOP 09 tuto hru přijala a zahodila svoje předvolební sliby. Kapříci ve fotbale nebo radnici jsou prostě stále neodolatelní pro určitou část naší populace. Myslím, že hlavním cílem pro toto období bude pro opozici, nenechat se namočit do leváren, které zjevně budou pokračovat. Je třeba myslet trochu do=předu a TOP 09, VV atd. skončí stejně jako US (uhelné sklady). Jsou to prázdé známky bez obsahu, které teď splnily svůj účel - nachytat voliče, aby je volil. Označení pravice a levice na obecní úrovni je manipulace určená přitroublíky a bohužel funguje. Rád bych se dožil radnice, která bude uvažovat pouze ve prospěch obce, ale to by tam nemohli být lidé typu Hurdy atd.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama