Diskuse

Reakce na příspěvek

reakce na pana Popova

2.2.2011 09:29 vložil Ondřej Rut (SZ)

Reaguji na příspěvek pana Popova k problematice nových pravidel pro privatizaci bytů. Podílel jsem se za ŽNS na zpracování naší představy o podobě privatizace, o kterou nás vyjednavací tým TOP09 v rámci povolebních vyjednávání požádal. Ke schůzce, na které mělo dojít k předání a diskusi nad touto představou však již nedošlo, TOP09 ji zrušila, neboť se v té době již dohodla s ODS na koaliční spolupráci a s ŽNS přerušila vyjednávání. Domnívám se, že odpovědnost za předložení nové podoby privatizace má především vedení radnice, tedy TOP09 s ODS a je nezodpovědné shazovat ji na opoziční zastupitele.

Jako klub ŽNS nemáme pravomoce svolat jednání komise pro privatizaci, která byla k formulaci nových pravidel zřízena. Pokud bychom tu možnost měli, už bychom to dávno udělali. Očekáváme proto, pan doktor Zeman (ODS), který komisi předsedá, ji co možná nejdříve svolá a předloží tam k projednání představu vedení radnice o nových pravidlech pro privatizaci nebo spíše představu o proceduře přípravy nových pravidel privatizace. Nevidím důvod proč by vedení radnice, ať už TOP 09 nebo ODS, mělo se svoláním komise čekat na to až v kuloárech dostane podklady od opozice. Jako zastupitel za ŽNS proto prosím vedení radnice, aby neprodleně svolalo komisi, na které svojí představu o podobě privatizace rádi představíme. Nebude nijak překvapivá a bude plně vycházet z našeho volebního programu, který byl v tomto bodě poměrně podrobný. Začněme hlavně prosím jednat.

Jinak děkuji panu Popovovi za rozvedení popisu práce redakční rady na novém statutu Radničních novin. Jsem rád, že redakční rada formálně uznala, že Radniční noviny nemohou být ze své povahy apolitické (vzpomeňme jen na štvavé předvolební články proti sdružení Žižkov nejen sobě). Pevně věřím, že půjde redakční rada ještě dál a zavede pravidelnou polemickou rubriku, např. po vzoru novin Prahy 8. Tamní model funguje tak, že politické kluby střídavě navrhují téma, ke kterému se v novinách vyjadřují všechny politické kluby v zastupitelstvu. Jedině tak mohou Radniční noviny začít plnit roli veřejnoprávního media, kterým ze své povahy vskutku jsou a jedině tak se může zabránit zneužívání novin vedením radnice, ke kterém v minulosti často docházelo.

díky, s pozdravy

Ondřej Rut
zastupitel za Stranu zelených (člen klubu ŽNS)antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama