Diskuse

Garáže jsou zbytečné, dokazují experti

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Kam s ním?

23.7.2008 22:51 vložil Ondřej Rut

Myslím, že se v podstatě shodneme. Stojany na kola k dopravním uzlům a veřejným institucím, levná a spolehlivá veřejná doprava, obě by velmi pomohlo. Avšak nenechte se mýlit, zelení žádné garáže rušit nechtějí. Pouze jsme proti tomu, aby se do jejich výstavby investovaly miliony z obecní kasy. Nová ročenka dopravy pro Prahu ukazuje, že pouze 33% přepravní práce je uskutečňováno osobní automobilovou dopravou - většinu peněz přesto Praha investuje do automobilové dopravy a městské části to ještě podporují investicemi do podzemních garáží. Jednou z možností by bylo vytvořit speciální fond na výnosy ze ZPS a z toho výstavbu garáží financovat. Přesto se obávám, že by na to ty peníze nestačily. Jedno místo v podzemí stojí okolo jednoho milionu korun. Když financovat z veřejných peněz výstavbu parkovacích míst, tak jedině záchytná parkoviště na pražském okruhu a okrajových stanicích metra.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Kam s ním?

7.8.2008 10:54 vložil ...

Z části se určitě shodneme, jako ridic :-) si musím postezovat, aut je v nasem meste opravdu hodne. Stojany na kola sice neprispeji vyrazne k omezeni dopravy, ale pro rohliky, do lekarny, nebo si vypucit film ve videopujcovne clovek na kole dojet muze, ale musi k tomu byt podminky.

MHD je tak draha, ze pokud nemam tramvajenku, kterou bych za mesic nevyuzil, se mi vyplati jet autem vsude.

Pokud se v P3 u centra vybuduji garaze, jiste budou slouzit i jako zachytne g. do centra., ale budou slouzit stejne tak i obcanum trojky.
Ja dnes na trojce nemam sanci zaparkovat, v nasi casti jeste nejsou modre zony, takze namam karticku a tak se snazim hledat mista v plac. zonach s automatem, ale tech je zalostne malo.
Dokonce jsem uz na trojce skoro prestal nakupovat, protoze nemam kde zastavit, radsi si to koupim po ceste v miste s parkovanim. Chudaci obchodnici od znamich vim, ze takto cini mnoho lidi.

Modre zony jsou od zacatku spatne vymyslene a misto regulacniho efektu, ktery jiste maji, maji take buzerujici efetk. Vsechny ulice naseho mesta mohli byt natreny modre. Zony by byly rozdeleny na jednotlive mestske casti. Ve sve domaci mest. casti bych mel parkovani zadarmo /rozumej za rocni poplatek jako dnes/. Ve vsech ostatnich castech mesta bych mohl zaparkovat vsude s tim,ze by tam byl automat. Automat by nabizel moznost stani na 15minut, coz dnes nabizi malo ktery a je to skoda, na rychlej naku to staci, ale ne musime zaplatit minimalne na pul hodiny. Proc to tak neni?

Proto je budovani garazi v nasem meste nutnosti, mozna je to drahe, ne-zelene, osklive, nikdo to nechce u baraku, ale nekde proste stat musi.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama