Diskuse

Proč si cizinci vybírají Žižkov k bydlení?

Vložit nový příspěvek

Re: Husitská a přiléhající úsek Koněvovy

27.12.2014 20:07 vložil Michael

Presne tak, bohuzel diky obroskemu provozu je to jedna z nejodpornejsich ulic v praze, a to jsem tam 2 roky bydlel...A uplne me v clanku dostala veta "V dolní části Žižkova žijí spíše chudší obyvatelé hlavního města, takže se tu uživí zejména second handy a různá vetešnictví.". Nevim jestli vetesnictvim jsou mysleny zastavarny...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Husitská a přiléhající úsek Koněvovy

28.12.2014 00:56 vložil Radek

Souhlas, přitom by to mohla být lukrativní lokalita pro bydlení, přímo u zeleně, kousek od Prahy 1, stačilo by ulici zrekonstruovat, osázet alejí, přidat tramvaj, ostatní dopravu (krom rezidenční) téměř úplně odklonit (např. tunel v podélné ose Vítkova, ze kterého by se vyjíždělo až u magistrály) ....
Dolní Žižkov je obecně jinak hezký, i s drahými byty (Kostnické nám., Štítného), takže určitě to není čtvrt jen chudých ale bohatých, stejně tak i na Vinohradech vídám lidi bohatší , ale i sociální případy zívající z oken velkých bytů (což zahraniční návštěvníci nemohou často pochopit jak je to možné).
Bohužel u nás je koncepce sprosté slovo, podle toho to pak vypadá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Husitská a přiléhající úsek Koněvovy

30.12.2014 22:47 vložil zdenek

při prvních dvou řádcích jsem se domníval,že jde o ironii, ale Vy myslíte vážně,že má být lukrativní, když zde zmizí život, lidé budou chodit tunelem, kam se odkloní doprava a pro koho by se to dělalo? Je tu přece kolorit místa. Cizinci si mohou vybrat novostavby, které tu přibývají a ta Hu-sitská je obydlená a je v ní život.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Husitská a přiléhající úsek Koněvovy

3.1.2015 23:35 vložil Radek

Jaké mizení života? Jací lidé v tunelech? :-))))) Vy jste něco pil? Když pod Letnou je tunel tak je podle vás Letná mrtvou zonou bez života a koloritu?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama