Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale co s tim?

18.4.2017 11:45 vložil Zdeněk Jahn

Tady si ho můžete přečíst (upozorňuji, že je téměř dva roky starý):

10.9.2015, Žižkov

Dobrý den,

rád bych se podělil o několik poznámek k textům uveřejněným v zářijovém vydání radničních novin.

Starostka Hujová píše o nutnosti tolerance vůči hazardu na Praze 3 (o tématu se píše také v článku na straně 3 stejného vydání). Argumentuje tím, že nulová tolerance zapříčiní vznik černých heren a dále popisuje svůj současný boj proti těmto nelegálním podnikům. Logika v této argumentaci jaksi chybí. Pokud již dnes existují černé herny a nedaří se je potírat, jak situaci v tomto boji změní kýžený plošný zákaz všech heren? Mají snad být obtíže při potírání tohoto neřádu argumentem pro jeho toleranci? Začneme částečně tolerovat krádeže, protože je těžké je zcela vymýtit?

Lucie Vítkovská se rozčiluje na plánem magistrátu podmínit dosavadní cenu rezidenčního parkování pořízením ročního předplatného MHD, jinak dojde k jejímu několikanásobnému zvýšení. Programové prohlášení současné Rady hlavní města Prahy obsahuje jako prioritu podporu městské hromadné dopravy. Nemělo by tedy být překvapením, že se i ekonomicky snaží občany motivovat ke změně způsobu pohybu po městě. Proto snížila cenu ročního předplatného tak, že denní jízdné vyjde na 10 korun. Argument, že jednorázová roční platba za MHD je nad možnosti majitele a provozovatele automobilu, je úsměvný.

Paní Hronová si stýská nad tím, že na Žižkově ubývá tradičních obchodů. Bohužel, na lepší časy se neblýská. Pomalu, ale jistě se schyluje ke stavbě obřího nákupního centra na pozemcích nákladového nádraží, jehož přímým následkem bude zánik dalších obchodů a živností.

Začátek školního roku je vhodnou příležitostí podívat se na další vývoj v kauze MŠ Buková. Radnice Prahy 3 v současné době platí ostrahu prázdné budovy zrušené školky, přičemž vynakládaná částka je v podstatě shodná s dotací, kterou školka dostávala. Nic jsme tedy neušetřili a místo funkční školky máme nepotřebný hlídaný sklad.

V příštím čísle radničních novin bych si rád přečetl o kurzu spisovné češtiny pro úředníky radnice za čtvrt milionu korun či o aktivitách, které probíhají v centru Klinika.


S pozdravem,


Zdeněk Jahnantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama