Diskuse

„Loď se potápí a na palubě se stále tančí“, katastrofický scénář pro Prahu 3 již přiznává i současné vedení radnice.

Vložit nový příspěvek

Hospodaření Městské části Praha 3

27.4.2015 12:53 vložil PetrKall

Chápu obavy z budoucnosti příštích rozpočtů, leč. Pokud jakýkoliv subjekt nemá zdroj pořádných příjmů (jenže ty mohou být jen z podnikání, což má samozřejmě každá radice zapovězené), může sice hospodařit s případným rozprodejem majetku ale to bude trvat jen do chvíle, kdy už nic na prodej nebude. Pak zbudou jen příjmy z "běžného života" a to nejsou stovky milionů, které by městská část potřebovala investovat do revitalizací domů, ulic, náměstí, parků, dopravy, atd. jak si obyvatelé, politická hnutí, občanská sdružení a další představují.
Když - kterákoliv radnice - nevyhoví přáním obyvatel či politických stran a občanských hnutí, je špatná. Jenže, je-li dobrým a převídavým hospodářem, vyhovět může jen v rámci reálných možností. Pokud drží určité prostředky pro příští časy (jistě, musí být dobře uloženy) činí tak dobře. Samozřejmě, dnes jí nikdo za to nepochválí, protože neudělala to či ono..... Nebezpečí ovšem je, že příští garnitura, příjde-li z řad dnešních kritiků, to jistě bude chtět napravit a sbohem peníze "na zlé časy" .... Ono se mnohem lépe kritizuje než hospodaří, čímž se nechci autora dotknout, pouze z vlastní zkušenosti v životě konstatuji.
Co ale považuji za tragické, když lidi na sebe podávají trestní oznámení (ani to se vás netýká, pouze povzdech) namísto aby spolupracovali napříč zastupitelstvem v zájmu obce.


Reagovat  Reagovat s citací


nevhodné stavby

23.3.2015 03:57 vložil zdenek

Nejde jen o t o, že radnice utrácí peníze z privatizací, ale jde o to, ze platí drahé rekonstrukce, které jsou zásahem do historického prostředí., Jakmile se vypíše architektonická soutěž, architekti si vymyslí drahou přestavbu, která je ale zásahem do historického prostředí. Přihlásí se tři zájemci jeden za 20milionů, druhý za19. . Přitom je to zásah do prostředí ..Mohou být i domluveni. Toto se týká všech náměstí. Havlíčkovo- byl to svah s cestou k radnici a s lavičkami, kde dominovala radnice . Socha Havlíčka tam byla přidaná v r. 1911 jako jedna z asi 11 kopií.Havlíček nemá s Prahou 3 nic společného .,


Reagovat  Reagovat s citací


Re: nevhodné stavby

23.3.2015 10:02 vložil Radek

A to jsem ještě zvědav, jaký výnos bude z privatizací paneláků v Jeseniovce, těsně před privatizací se do nich nacpou velké peníze na revitalizaci, čímž se zhodnotí téměř soukromý majetek, tak doufám, že výnosy z privatizace se nebudou rovnat nákladům, čímž by Praha 3 odevzdala tyto domy prakticky zadarmo nebo jen s minimálním ziskem


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama