Diskuse

Zeleň v Olšanské ulici

Vložit nový příspěvek

betonová monstra

20.12.2012 23:51 vložil mirek Trejtnar

Dobrý dne
Sousloví "betonové truhlíky na zeleň" (ve vašem materiálu popsané jako mobilní kontejnery) se stalo díky Praze 5 zcela právem symbolem naprostého mrhání prostředky z dotačních programů.

Přijít s podobným nápadem nyní na Praze 3 pokládám za naprosto necitlivé až pobuřující. V době, kdy každá rodina pociťuje krácení rozpočtů ve školách a sociálních programech je lití peněz do betonu v takto demonstrativní podobě naprosto absurdním rozhodnutím a bude zcela právem předmětem kritiky a výsměchu a zcela znemožní vedení radnice.

K věcnému obsahu záměru musím poznamenat, že co chybí ulici Olšanská nejsou stromy, ale lidé. Nebýt pošty, nikdo kromě zaměstnanců několika firem, by zde z projíždějících tramvají nevystoupil a o nějakém procházení s kočárkem po zcela pusté ulici se čtyřproudou rušnou silnicí nemůže být ani řeči. Kromě megastavby Central parku zde není bytová zástavba. Projíždím zde tramvají dvakrát denně a situaci myslím dobře znám.

Olšanská ulice potřebuje zúžit na jeden pruh v každém směru, potřebuje zbourání nevzhledných administrativních oblud, výstavbu nějakých cílových objektů, bytů, obchodů a služeb a oživení Žižkovského nádraží přivedením linky Metra a znovupřivedením příměstských vlaků. Pak se lidé objeví.

Pokud chcete přece jen promrhat peníze za truhlíky, umístěte je na místa, kde se lidé opravdu pohybují a která jsou hrozná: Ohrada, Husitská ulice, Táboritská a Olšanka. Skvěle by se vyjímaly i před stadiónem Viktorie naproti budově Úřadu MČ místo pojízdné boudy s grilovanými kuřaty.

Peníze se ale dají utratit i za něco užitečného. Napadají mne reflexní vesty a náramky pro děti ve školkách a školách, stojany na kola, nabíjecí stanice pro elektromobily, osvětlení přechodů, nebo odstranění bariér pro staré lidi, vozíčkáře a kočárky z mnoha institucí spadajících pod MČ atd.Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama