Diskuse

Viktoria Žižkov změnila majitele. Zůstane na Žižkově?

Vložit nový příspěvek

Městská část Praha 3 kope za Viktorku ?????

6.8.2015 10:58 vložil Jiří Hradecký

Městská část Praha 3 kope za Viktorku (slogan nejen na stadionu)

Jsem 69iletý Žižkovák, který celý život prožil na Žižkově, mimo dvouletou dobu, kdy jsem absolvoval základní vojenskou službu. Jako kluk jsem fotbal hrál, i když nikterak úspěšně. Na fotbal jsme ale všichni chodili a to jak na Ohradu na Vozovnu, tak i v neděli dopoledne na Plincnerák na Slavoj, který se později vrátil k názvu Viktoria. Patřilo k tradici, že v neděli před obědem jsme i jako dospělí chodili na Viktorku, později s dětmi, zatímco ženy doma vařily oběd. Byla a je to tradice a zvyk, takže když jsem slyšel, že při jednání s Viktorkou použili radní větu: "No a co, tak si lidi zase odvyknou" byl jsem v šoku a naštvaný na nejvyšší míru. Hergot, copak si ti naši zástupci na radnici neuvědomují, že zanikne mládežnický fotbal, ve kterém se vyžívají stovky dětí, jejich rodiče tomu obětují volný čas a to všechno radní klidně zahodí, protože oni fotbalu nefandí? Když čtu tento slogan, tak se mi otevírá kudla v kapse, protože je to lež jako věž a to ještě větší, než ta naše žižkovská televizní. Bývávalo, že ve vedení naší radnice, seděli lidé, kteří fandili fotbalu a Viktorce, ale to již dávno není pravda. Dnes jsou tam lidé, kteří byli mezi prvními, kdo se postarali o to, aby FK VŽ nedostala profesionální licenci, díky jejich dopisu na FAČR. Jistě udělal velkou chybu i pan Vinš, když celou záležitost nechal dojít tak daleko a že klub neprodal dřív. Na druhou stranu je pravda, že zvýšení nájemného ze 100 000 Kč ročně na 100 000 Kč měsíčně je opravdu silná káva. Ovšem, dalo by se to akceptovat, kdyby městská část toto nájemné, alespoň částečně použila na opravy stadionu, který je ve velmi špatném stavu. To však neučinila, takže na hlavní tribuně vám prší za krk, nemluvě o tom, že do ní zatéká a plísně v ní mají hody. Na protější, nejvytíženější tribuně nesmíte do prvních řad, protože ujíždí. Na tribuně montované zase špiní sedačky, takže tam sedíte pouze na vlastní riziko, že se umažete. Je to tedy stejné, jako u téměř všech majitelů domů a pod.: hlavně když to sype, ale investovat část nájemného zpět - to ne.
Myslím si tedy, že slogan by se měl upravit a měl by znít: MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 KOPE DO VIKTORKY !!!

Žižkovák Jiří Hradecký


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Městská část Praha 3 kope za Viktorku ?????

8.8.2015 10:12 vložil Jaroslav

Mohl bych vás poprosit o zveřejnění jména radního /popřípadně radních/, který byl autorem výroku - "tak si zase odvyknout"?
předem díky


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Městská část Praha 3 kope za Viktorku ?????

13.8.2015 22:31 vložil Jiří Hradecký

pánové Belu a Fišer


Reagovat  Reagovat s citací


informační hodnota je nula

14.7.2015 21:09 vložil zdena

Pro mě to má informační hodnotu. Já jsem se to dozvěděla až zde.Možná, že je nás více. Kromě toho jsou zde informace komentované a je možnost, aby čtenáři přidali informace další.


Reagovat  Reagovat s citací


Viktorka

13.7.2015 19:07 vložil zdenek

Proč to Mč kupovala? Z čeho má klub platlt nájmy-? Kdo se o stadion staral před Mč_?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Viktorka

7.8.2015 16:35 vložil Roman

To je dobrá otázka - proč to MČ kupovala... Předpokládám, že to měl být městský stadion a ve spolupráci s klubem tak měl na Žižkově fungovat fotbal. Nejen ten profesionální, ale i mládežnický. Kdo pečlivě sleduje historii Viktorky, ví, že veškeré investice do stadionu dělal a platil vždy majitel, tj. p. Vinš. Přesto, že část tribun vlastnila MČ již od roku 2002. A teď, když majitel přestal investovat peníze (proč také, když už je to kompletně majetek MČ) a byl mu zvýšen nájem ze 100.000,- Kč ročně na 100.000,- Kč měsíčně, se na radnici zlobí, že nestíhá platit a že je stadion v nevyhovujícím stavu? Kolik radnice investovala od roku 2002 do svého majetku? Jak je možné, že se o svůj majetek nestará? Je jednoduché najít si někoho, na koho se to může všechno hodit a dávat mu to za vinu. Ale kde by byl stadion a žižkovský fotbal dnes, kdyby Luděk Vinš toto všechno neprovozoval a neinvestoval do toho. Ano, je to jeho soukromá firma a odpovídá za to, že ji povede řádně a bez dluhů. Ale díky němu nezanikla tradice 112 let starého klubu a naše děti smysluplně využívají volný čas v mládežnických mužstvech. Nezaplacený nájem městu je starý něco přes rok. Luděk Vinš vlastnil Viktorku od roku 1995. Dokud majitel platil, nikoho nezajímalo, jestli je vše ok, radnice se pyšnila fotbalem a na mnoha fotkách vidíte představitele z Rady a Zastupitelstva, jak pyšně chodí na domácí zápasy a sedí ve VIP sektoru na tribuně. Ale jakmile je potřeba žižkovskému fotbalu pomoci, jakoby zapomněli cestu na stadion. Z článků víme, že nový majitel klubu, Jiří Rýva, s radnicí jedná o setrvání Viktorky na stadionu. Proč už dávno není smlouva podepsána? To je vážně všem jedno, že se opět objevil člověk, kterému na tom všem záleží a chce pokračovat v tradici významného fotbalového klubu, který svého času hrával i Evropské poháry? Je to snad malá reklama pro náš Žižkov? Nevím o jiném takhle velkém soukromém subjektu na Žižkově, který by financoval něco, co je vlastně tak nějak nás všech. Jsme na naši Viktorku hrdí, neotočíme se k ní zády ve třetí lize, naopak, je třeba tradici udržet a zachovat pro další generace.


Reagovat  Reagovat s citací


reakce

13.7.2015 17:50 vložil Hájek

Zaráží mně nezájem o budoucnocti klubu ze strany radnice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: reakce

13.7.2015 19:05 vložil Merula

Otázkou však je, co by v tom radnice mohla dělat. Klub je soukromý. Dotovat do nekonečna jej nelze a znárodnit taky ne (naštěstí). Krach může přinést očistu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: reakce

14.7.2015 11:23 vložil Mojmír Mikuláš

Nevím odkud čerpáte informace pane Hájku o nezájmu radnice o budoucnost klubu. Já bych spíše řekl, že v dřívějších dobách tam byla až nezdravá podpora soukromé akciové společnosti. V současnosti považuji přístup radnice za adekvátní situaci. Ze strany městské části je myslím stále ochota jednat, ale pověstný „míč“ je na straně klubu.


Reagovat  Reagovat s citací


Informační hodnota článku je nula

13.7.2015 11:56 vložil Mojmír Mikuláš

Týden staré informace, které byly prezentovány v celostátních médiích, doplněné o fotky...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Informační hodnota článku je nula

13.7.2015 12:28 vložil autor článku

Zajímavé. Když jsem mluvil v pátek s představitelem Prahy 3, říkal, že se s panem Rývou sešel o den dříve. Tedy před 4 dny...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Informační hodnota článku je nula

13.7.2015 14:53 vložil Mojmír Mikuláš

Takže jste 5 dní starou informaci doplnil o 4 dny starý bonus, že pan A navštívil pana B… Obojí se ale již minulý týden objevilo v celostátně publikovaných médiích… „Nehádám“ se o dny, ale o nějakou informační-věcnou hodnotu, kterou ve Vašem příspěvku postrádám.
Článek má název „VIKTORIA ŽIŽKOV ZMĚNILA MAJITELE“ a vy jste se ani neobtěžoval k osobě nového majitele kromě jména napsat aspoň dvě věty. Třeba, že se jedná o bývalého sportovního ředitele a člověka, který dlouhá léta až dodnes sedí v dozorčí radě akciové společnosti, což je myslím pro posouzení kontextu podstatná informace. A těch souvislých věcí je spousta…
Mám rád pane Králi Vaše články, týkající se urbanismu, ale téma Viktorky jste dle mého názoru pojal nedostatečně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Informační hodnota článku je nula

13.7.2015 20:28 vložil autor článku

Další schůzka budu po půlce července. Ale to Vám nemusím připomínat, jste z Radnice 3, tedy víte. Kdybych věděl i já, mohl bych i Vás peskovat. Ale proč? S pozdravem lukáš král.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Informační hodnota článku je nula

14.7.2015 11:09 vložil Mojmír Mikuláš

Já myslel, že obecně pro autory článků je zajímavá i zpětná vazba od čtenářů... Pro vás je to ale vidím peskování, smutný přístup "redaktora".
P.S. Jako opoziční zastupitel nemám o nic větší přístup k informacím k předmětné věci než vy, akorát jsem měl energii čerpat informace z dostupných veřejných zdrojů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Informační hodnota článku je nula

14.7.2015 11:32 vložil autor článku

Můžete využít rubriku Názory zastupitelů a vyjádřit se zde: http://www.kauza3.cz/nazory-a-komentare/nazory-zastupitelu-p-3/
K tématu Viktorky a podobně...
S pozdravem lukáš král.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama