Diskuse

Otazníky nad Klinikou

Vložit nový příspěvek

Reakce na nepřesnosti

29.11.2016 08:58 vložil Radek Ležatka, ÚZSVM

Vzhledem k tomu, že autor článku nereaguje na mail, vkládám reakci do komentáře.

Článek serveru kauza3.cz o budově v Jeseniově 60 na pražském Žižkově obsahuje několik nepřesností. Předně není pravda, že by převod na Správu železniční a dopravní cesty (SŽDC) byl „urychlený a utajený“. SŽDC o budovu projevila zájem v červnu tohoto roku a budova jí byla po nezbytných administrativních úkonech a náležitostech předána v říjnu. Stejně jako v případě předchozího vyjádřeného (a následně odvolaného) zájmu o budovu ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů a Ministerstva práce a sociálních věcí ÚZSVM o zájmu SŽDC na dotaz informoval, a to dokonce přímo jednoho ze zástupců Kliniky.

​Převod budovy na magistrát nikdy nepřipadal v úvahu v situaci, kdy budova nebyla prohlášena za nepotřebnou pro stát. Podle zákona o majetku státu mají státní instituce přednost před jakýmkoliv jiným zájemcem. Proto není pravda, že by bylo možné dojednat převod budovy na magistrát. Rovněž informace převzatá z Respektu, že se ÚZSVM a pražský radní „shodli, že Klinika se i potřetí nabídne státní instituci“, není pravdivá a ÚZSVM na ni reagoval zde: http://www.uzsvm.cz/reakce-na-nepresnosti-2264-0-85/reakce-na-nepravdiva-tvrzeni-ohledne-predani-budovy-jeseniova-60-123936/ .

Informace o tom, že generální ředitelka ÚZSVM je členkou hnutí ANO, je lživá. Generální ředitelka není a nikdy nebyla členkou žádné politické strany ani hnutí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Reakce na nepřesnosti

30.11.2016 17:40 vložil Karel Světlík

Vážený pane Ležatko,
děkuji za Vaše vyjádření. Žádný email od Vás jsem bohužel nenašel (ani ve spamovém koši). K Vašemu textu:
1. Slova „urychlený a utajený“ jsou z citovaného vyjádření Tadeáše Poláka. V textu výše uvádí důvody pro toto své hodnocení.
2. Informaci, že bylo možné dojednat převod budovy na magistrát, uvádí Matěj Stropnický a opět uvádí důvody, kterého k tomuto přesvědčení vedou.
3. U citace Vašeho vyjádření v Respektu jsem předpokládal, že je to citace pravdivá. Pokud to tak není, uvedeme to na pravou míru.
4. Ohledně členství vaší paní generální ředitelky v hnutí ANO se jedná o informaci, kterou v textu uvedl Matěj Stropnický. Předpokládám, že jakožto mluvčí instituce máte důvěryhodnější informace. Tuto nepravdu tedy též uvedeme na pravou míru a pana Stropnického vyrozumíme.
S pozdravem,
Karel SvětlíkReagovat  Reagovat s citací


Tak

25.11.2016 22:07 vložil C.V.Doin

Tak nevěřím vůbec zástupcům kliniky ani ilegálním okupantům kliniky ,že jim jde o sociální a jiné služby občanům - pokud by jim skutečně šlo o to provozovat jakékoliv i sociální služby dostali nabídky na jiné nemovitosti ,které odmítli ,jen proto ,že se jim líbí poloha a spoléhají na nečinnost majitele . Ani jinde na světě nelze ilegálně okupovat cizí majetek / byť neobývaný a chátrající / Schizofrenní jednání okupantů je mimo zákon - na jedné straně neuznávají zákony ale chtějí soudní a právní ochranu - být majitelem pošlu jednu písemnou výzvu k opuštění objektu ,pokud by byla bez odezvy ,povolám policejní zásahovou jednotku a nechám vyklidit jakýmikoliv prostředky od ilegálů , okamžitě zajistím objekt hlídáním ostrahou , zajistím ,aby se do objektu nebylo možno dostat a v případě narušení věc předám Policii - nic jiného na okupanty neplatí


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tak

26.11.2016 09:43 vložil Alena

Přece měli smlouvu s majitelem, zdarma opravili dlouho nepoužívanou budovu, úplně zaroslý pozemek náletovými stromy a plevelem, chodníky pokryté hlínou a plevelem, a provozují tam programy pro veřejnost bud zdarma nebo za nutné náklady , umožnují veřejnosti, aby se zde scházeli a trávili zde volny čas zdarma. Nevím, proč má C.V.DOIN tolik nenávisti a proč se nepodepíše svým jménem.


Reagovat  Reagovat s citací


Už to bude rok...

25.11.2016 13:15 vložil Zdeněk Jahn

Brzy tomu bude rok, co místostarosta Alexander Bellu (ODS) zorganizoval mezi občany anketu s cílem zjistit jejich názor na fungování Kliniky a mimo jiné v anketním dopise slíbil, že se bude řídit došlými odpověďmi. Dodnes bez vysvětlení výsledky této ankety nezveřejnil - netušíte někdo proč?


Reagovat  Reagovat s citací


Nikdo neťukal

22.11.2016 19:28 vložil Kormorán ze SŽDC

Nikdo neťukal, protože nikdo nemá zájem být napaden lupiči, neoprávněně zabírajícími cizí objekt. Možná pod vlivem drog nebo jiných látek. Počkáme na výkon rozhodnutí v soudním řízení. Čili vyklizení za účasti represivních složek, bude-li to třeba.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nikdo neťukal

23.11.2016 12:23 vložil alena

Nevím, jestli to je vtip, protože členové kliniky měli smlouvu s majitelem , budovu museli opravit a zprovoznit, protože byl a zdevastovaná a mnoho let opuštěná, zahrada byla zcela zarostlá a zaplněná odpadky , cesty zarostlé plevelem a pokryté hlínou. To všechno udělali zdarma včetně odvozu odpadů . V budově museli zprovoznit instalace elektřiny, uklidit místnosti ,vymalovat, vybavit tak, aby tam mohli přicházet občané na koncerty, přednášky a posezení na zahradě, Je nesmysl dělat průzkumy u obyvatel, kteří tam nihdy nebyli a byli informováni, že tito lidé se vloupali do nějaké budovy, kde provádějí nějakou nezákonnou činnost. Myslím, že by do této diskuse mohli vstoupit lidé, kteří mmmmmmmmmmmmmmmmmmmají s Klinikou dobré zkušenosti a pochválit jr.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nikdo neťukal

23.11.2016 20:50 vložil Lenka

Navíc díky Klinice tu máme demokracii.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nikdo neťukal

25.11.2016 08:25 vložil Vobořil

To všechno, co je v příspěvku vyjmenováno členové kolektivu kliniky podle smlouvy udělat musely ( a spoustu povinností, které podle smlouvy udělat měli, neudělali) a to s tím rizikem, že smlouva je maximálně na rok a může být i kratší. Stačí si ji přečíst i na stránkách kliniky ( kolik bojovníků za kliniku ji četla). Jinak, že by vnitřek kliniky odpovídal (aspoň ) podle fotograqfií nárokům na kulturní či vzdělávací zařízení, tak to bych musel mít velmi bujnou fantazii. A jak kolektiv kliniky stále tvrdí, že kliniku potřebuje každá čvrť, město atd. Kde ty kliniky jsou, když jsou tak potřebné a obyvatelé Prahy se bez nich neobejdou?


Reagovat  Reagovat s citací


Očité svědectví

22.11.2016 11:17 vložil Bohumil Čáp

Dobrý den,
děkuji panu Světlíkovi za střízlivý a, dle mého, vyvážený popis situace. V závěru je důležitá informace či připomenutí, že každý může Kliniku navštívit a zúčastnit se některé z aktivit, které pořádá. A já bych se autora chtěl zeptat, zda toto učinil a jaké si odnesl dojmy.
S pozdravem
Bohumil Čáp


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Očité svědectví

22.11.2016 14:12 vložil Mirek 6.

:-D
Běžte a přesvěčte se, že na Klinice jsou zbraně.
Těmi zbraněmi jsou občanská angažovanost a solidarita!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Očité svědectví

22.11.2016 17:08 vložil Karel Světlík

Dobrý den, děkuji, že Vám příspěvek přijde střízlivý a vyvážený. Svými dojmy bych zde nerad toto vyznění narušoval. Nicméně na Klinice jsem byl a o své zážitky se s Vámi rád podělím osobně.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama