Diskuse

Konec Mahlerových sadů

Vložit nový příspěvek

Re: O co jsme vlastně přišli?

15.5.2015 15:52 vložil Radim Hejč

Jako člověk který se na tu odpornost kouká již druhým nebo třetím rokem několik let z okna mohu říct, že v první řadě jsme přisli o klid. V parku neustále probíhají nějaké úpravy. Sekačky trávy, zahradní traktory, rozbrušovačky, vrtačky a kdovíjaké další stroje a nástroje. Specielně brzo ráno fukary, kterými odfoukávají vodu nebo listy z minigolfových drah. V podvečer a v noci, hlavně o víkendech jako bonus párty, kdy v restauraci hrají příšerné odrhovačky. Nelze už přes den ani navečer mít otevřené okno do ulice (do parku).
Nemluvě o tom, že celou zimu tu bylo kluziště s ještrě příšernějšími disco odrhovačkami pořádně nahlas, to nepomohlo ani to zavřené okno.

Lavičky jsou zachovány v malé části parku u rohu Fibichova/Onříčkova

Mimochodem místo slíbeného dětského hřiště, které by umožnilo rezidentům z Fibichové alespoň nějak park využít se staví hřiště na petanque. Ze strany Orathey opět jen manipulace s veřejností

Jestli opravdu vyroste slibované hlediště pro 500 osob, začne to pravé peklo.

Pokud je Vám veseleji z pohledu na někoho kdo krouží parkem v multikáře s nápisem "tower security" je mi Vás upřímně líto.

Otázka nakonec: kolikrát jste již byla v parku hrát minigolf ?

Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

15.5.2015 16:59 vložil Radek

Souhlas, ono je to hlavně o občanech, můžou si za to sami, kde není viditelný odpor ale jen pasivita, tam jim zničí park.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

17.5.2015 17:57 vložil Janek

Já myslím, že jste na to kápnul.

Pod pláštíkem ochrany zeleně a s výkřiky o nevkusném minigolfu, tu řada lidí řešila ryze osobní zájem. Popravdě já chápu, že někdo může být raději, když má za oknem tak trochu neudržovaný, ale naprosto klidný park. Progres v podobě živého parku s fungující hospodou a řadou lidí, kteří sem nově přicházejí trávit volný čas, může leckdo vnímat jako negativní jev.

V té hospodě jsem párkrát byl. Je fajn. Minigolf jsem tam nikdy nehrál, ale od té doby co tam je vídám v parku spousty spokojených lidí. Prostě více lidí z něj má užitek.

A celé je to o tom, zda chceme v Praze 3 svatý pokoj, jezdit za zábavou někam na okraj města, nebo co vlastně chceme? Každý má plnou pusu řečí o pulsujícím městě, ale v reálu chce, aby to pulsovalo tak trochu vedle od jeho bydliště.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

27.5.2015 13:30 vložil Jan Hurych

Dobrý den,
na Žižkově jsem vyrůstal a za 20let co jsem tam žil jsem v "parku" u věže byl asi 2x protože jsem se tam "bál" chodit a nebylo tam žádné vyžití. Byl to ošklivý a neudržovaný kus něčeho s ničím.

Když jsem tam včera (26.5.2015) šel kolem, tak jsem byl mile překvapený, jak se u věže dalo dohromady. Trávník, keře, živé plůtky a další bylo hezky upravené. To že slyšíte sekačky je logické, pokud někdo chce mít upravenou zeleň, tak ji musí udržovat a jen koukáním se to neupraví.

Co se týče minigofu, tak mi nepřijde, že by to měl být nějaký problém, mají ho i ve Vídni v Prátru. 18 jamek s trávníkem a živým plůtkem okolo. Hned bych to tam bral před patnácti lety. Nezdálo se mi, že by ten minigolf nějak narušoval vzhled parku. A jsem rád, že jsem si ho všiml, aspoň nemusím jezdit mezi paneláky na Lhotku.

Pejskaři holt musí udělat více kroků a jít venčit do Riegerových sadů nebo do parku Parukářka. Dále mohou i na Jiřího z Poděbrad nebo do již zmiňovaných vnitrobloků, kde je tež zeleň.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

20.12.2015 20:31 vložil Petr P.

Souhlasím... bohužel ale musím dodat, že jakákoliv snaha, zamezit alespoň hlasité hudbě a povolení mít zahrádku otevřenou do půlnoci, byla marná. Nepomohla ani MČ Praha 3, ani MP PRAHA, ani Hygiena. Nicméně dokud se nevytvoří občanské sdružení, tak ničeho nedosáhneme. Upřímně nemám nic proti restauraci, přestože je v rozporu s územním plánem, ale musí dodržovat noční klid a neotravovat lidem život hlasitou hudbou. Dnes už v podstatě není chvilka, aby byl v okolí parku klid. Bohužel jak píšete, to hlediště bude konec absolutní.

P.S. abych uvedl na pravou míru, tak jediný kdo nějakým způsobem pomohl je p.Papež ze stavebního odboru, díky němu byla zaslána výzva spol. Oreathea, ohledně rušení nočního klidu.
Naopak paní starostka mi sdělila, že můžu být rád, že se mi touto černou stavbou, zhodnotila cena nemovitosti.

V případě, že by měl někdo zájem tuto situaci řešit, prosím o email na mahlerovysady@seznam.cz


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama