Diskuse

Konec Mahlerových sadů

Vložit nový příspěvek

????

19.10.2013 01:23 vložil nene

"Místo, kam po ránu vyběhnou pejskaři vyvenčit své psy,"
Celý Žižkov je posraný od psů. Nezlobte se na mě, ale je jenom dobře, když je místo, kam nesmí. Vyvenčit znamená vyvést na záchod. Dítě taky nechodíte vodit ven vykadit. Psy takhle vodí všichni. Uklízí málokdo. Argumentovat při snaze zachránit park pejskařinou je trochu mimo.

Jste si jistá, že je ten park veřejná zeleň? Není to pozemek radiokomunikací a ten park je jejich dobrá vůle? To, že se s vám pozemkem zachází jak uznávaají za vhodné se dá pochopit.

Nesouhlasím s tím, že je ta restaurace sterilní. Přitáhla tam hodně lidí a začalo to tam žít. Bohužel je tam ale i další parkoviště a rozjeli komerční provoz.

Nechcete nabídnout zahradu ve vnitrobloku vašeho domu pro pejskaře? Byli by určitě rádi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ????

19.10.2013 11:21 vložil Radim Hejč

Vážený anonyme,

zkusím na Vás reagovat po bodech

- celý Žižkov je posraný od psů. Není to náhodou tím, že spodní část Žižkova řekněmě od Kubelíkovy po Seifertovu je v podstatě bez zeleně? I kdyby jste chtěl dojít se psem do parku, tak ten nepočká. To že lidi po sobě psí hovna nesbírají je problém jich, ne psů. Připadne mi rozumnější když pes vykoná potřebu ke stromu, než na chodník.
Vaše řešení, jestli správně chápu je "Než mít posraný park, tak radši žádný ? Nenapadlo Vás , že bude daleko víc exkrementů na ulici, když nebude park?"

- Park nyní není veřejná zeleň, ale 50 let byl. To je jedna z otázek, kterou se článek snažil nadhodit. Jak je možné, že veřejný park se dostal do soukromých rukou? Všichní víme jak probíhala transformace majtetku po sametu. Nicméně i když je to nyní majetek soukromý, existuje něco jako územní plán. Nemůžete jen tak zničit park a postavit na něj supermarket. Leda si podplatíte spoustu státních úředníku, jak to tak bývá

- Park začal "žít" ? Místo parku plného lidí, nejen pejskařů, ale místních co si šli po práci sednout na lavečku nebo lehnout na trávník, je na ohrazeném místě za plotem pár rusky hovořících osob a náplav, které si připadnou inReagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ????

19.10.2013 17:15 vložil Nene

"Park začal žít" jsem myslel dobou, kdy ještě nebyly části parku ohrazeny a fungovala tam jenom kavárna s restaurací. Léto tam bylo hezké a za příjemnou snídani v klidu v praku jsem byl rád. Teď je to tam hrozné.

S těma pejskařema mám opravdu velice špatné zkušenosti. Zrovna u toho parku jsem potkal pána, který se rozčiloval, že je to tam ohrazené, že tam nemůže se psem. Nevadil mu golf. Vadilo mu, že nemůže beztrestně nechat vykadit svého psa v parku, jako to dělal vždy.
Samozřejmě mi vadí psí výkaly na chodníku. Bohužel jsou skoro všude. Z jiného pohledu se samozřejmě nedá poznat, jestli je tam nechal pes, jeho pán nebo jejich děti. Pro mě není rozdíl, jestli to hovno leží v parku nebo na ulici. Park neznamená veřejné WC pro psy.

Pokud je ten pozemek v soukromém vlastnictví, tak si s ním majitel může dělat, co chce. Pokudy by byl MČ, tak by to bylo jiné. MČ si mohla park pronajmout (jako to dělá u stadionu Viktoryk Žižkov) a mohla ho provozovat dál. Teď je to tak, že si celý pozemek pronajala firma, která má podnikatelský záměr a tím je minigolf. Po výstavbě tam tráva na většině zase bude, bude tam asi omezený vstup, ale pejskaři budou chodit kadit jinam.

Skoro každé ráno, když vyjdu ven z domu, cítím psí výkaly. Fakt je to hnus. Je krásné ráno, krásný slunečný den a první co cítíte je hovno. Pak zase musíte dávat pozor, aby nebylo i na botě.

Pejskaři, co neuklízí po svých psech, jsou prasata.

Základní spor je tedy o to, jestli vám vadí, že tam nemůžou kadit psi jako doposud nebo jestli vám vadí, že ten park bude využíván i jinak. Pokud nebudou kácet stromy a okolí golfových stanovišť zase zatravní, tak mi to ani tak nevadí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: ????

19.10.2013 18:52 vložil Radim Hejč

Já žádný spor o psy nevedu, to vy jste otočil úplně jinam se svojí fixací na psí výkaly
Mně vadí, že:
- podivnými převody majetku se dostal městský park do soukromých rukou, to samo o sobě je prostě mega error státní správy
- nájemce bez špetky vkusu vybagroval trávník a vylévá z betonu dráhy na minigolf. Pokud se pořádně podíváte na ten plánek tak všechny načrtnuté dráhy jsou podstatnou části původního trávníku
- z parku možná zůstanou jen asfaltové cestičky, nevěříte tomu, že ten slavný minigolf by zůstal neoplocen ?
- a v neposlední řade se v mém případě jedná o NIMBY efekt, protože se na to celé musím koukat z okna již asi rok. Měli jsme s rodinou zvyk jít si sednou během teplých letních večerů na lavečku do parku. Psi nám rozhodně nevadili...
- v parku se dříve, ó považte, potkávali pejskaři ne i nepejskaři, rodiče s kočárky ze sousedství a důchodci vyhřívající se na slunci, proplétajíce se s cizinci fotícími si vež... ale chápu že místní komunitní kolorit musela jít stranou nájemnci parku, který někde potřeboval vyprat peníze...Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: ????

19.10.2013 19:05 vložil Iont

Nezlobte se, ale zúžit tento problém na pejskaře, kteří neuklízí exkrementy, je zcestné. Jde o park, který je v soukromých rukách a dosud fungoval jako park veřejný. V dané lokalitě je zeleně málo, a tak to lidem vadí. A dovolte mi taky nesouhlasit s tím, že když je něco soukromého, můžete si s tím dělat, co se vám zlíbí. Nemůžete, například o památky byste měl náležitě pečovat a místo parku taky nemůžete postavit panelák.

Jinak chápu, že vám psí exkrementy vadí. Myslím, že by radnice měla permanentně apelovat na majitele psů, aby uklízeli. Na druhé straně je potřeba zdůrazňovat i toleranci, protože občas se stane, že pes se vám někde vykadí a vy (ačkoliv normálně uklízíte) si toho nevšimnete.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: ????

19.10.2013 20:11 vložil Nene

Tak dejte k dispozici vnitrobloky vašich domů jako veřejnou zeleň. Zeleně je tam dost, jenom ji všichni mají zavřenou za vraty tak, aby nebyla k dispozici i ostatním.
Pronajímtel pozemku u vysílače dělá jenom to, co vy všichni! Ohraničuje si svůj pozemek a určuje si pravidla, kdo tam může chodit a za jakých podmínek.

Radnice nic takového, ostatně jako vždy, dělat nebude, protože se opět blíží komunální volby a rozdávání pokut pejskařům není politicky vhodné. Tak že zase nic.

Já chápu, že to lidem vadí. Byl jsem tam taky a část parku není přístupná. Je za plotem. Každý má ale jiný důvod proto, co mu na změnách vadí. Někdo tam nemůže chodit se psy. Ostatní tam chodit mohou a asi i budou moci nadále.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ????

19.10.2013 20:31 vložil Nene

Dá se předpokládat, že celý pozemek vysílače i s plochou kolem připadnul Českým radiokomunikacím, které ho nyní pronajaly někomu dalšímu. Ten dělá úpravy.
Bylo by zajímavé zjistit, jestli měla MČ pozemky někdy v pronájmu a udělala tam park nebo to bylo jenom s trpěním ČR.

Mně rusky mluvící osoby nevadí. Ohrazená byla jenom část uprostřed, kde byly i stolky a plocha na pikniky. Lavičky byly přístupné celé léto.

S tím leháním na trávník to není tak jednoduché, protože musíte najít místo, kde nejsou hovna. Někdy je to docela problém. Zkuste si vzít deku a hledejte. V Riegráku je to bohužel totéž.

Díky náplavám a dalším lidem z jejich měst a vesnic ( a nespravedlivému systému přerozdělování daní), máme v Praze metro a řadu dalších věcí, které bychom jinak neměli. Bez jejich peněz by ta Praha na tom zase tak dobře nebyla. Okradený je tady "skoro každý" turista a už jsem ve větším jezdí skoro jenom ti Rusové.

Vysílací věž je jednou z dominant Prahy, stejně tak je unikátní výhled z věže a to znamená zvýšený turismus v této oblasti. Podle toho, co ta firma dělá, tak tam mají hotel, restauraci a teď mění pozemky dole. Lidí bude jezdit více a častěji. V létě bude park asi pořád plný. Chápu, že to starousedlíkům vadí.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama