Diskuse

Konec Mahlerových sadů

Vložit nový příspěvek

O co jsme vlastně přišli?

22.8.2014 10:28 vložil Kateřina Žižková

Nevím, co vám tak strašně vadí. Chce to srovnání, o co jsme vlastně přišli. Dříve to byl zastrčený a neupravený park, kde se scházeli feťáci, byl tu nehlezený trávník, nějaké křoví, rozbité lavičky, kvečeru se tam člověk bál chodit.
Dneska se tam ráda projdu, dívám se na lidi, jak sedí na piknikovém trávníku či na houpačkách, jak hrají minigolf, je tam upravený trávník, keře, projíždí "security tower"... stačí mi se dívat a hned je mi veseleji. Lavičky jsou zachovány, cestičky taky, nasázeny rostliny i keře, tak o co vám lidi jde? Vždyť je to i na pohled moc hezké.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: O co jsme vlastně přišli?

15.5.2015 15:52 vložil Radim Hejč

Jako člověk který se na tu odpornost kouká již druhým nebo třetím rokem několik let z okna mohu říct, že v první řadě jsme přisli o klid. V parku neustále probíhají nějaké úpravy. Sekačky trávy, zahradní traktory, rozbrušovačky, vrtačky a kdovíjaké další stroje a nástroje. Specielně brzo ráno fukary, kterými odfoukávají vodu nebo listy z minigolfových drah. V podvečer a v noci, hlavně o víkendech jako bonus párty, kdy v restauraci hrají příšerné odrhovačky. Nelze už přes den ani navečer mít otevřené okno do ulice (do parku).
Nemluvě o tom, že celou zimu tu bylo kluziště s ještrě příšernějšími disco odrhovačkami pořádně nahlas, to nepomohlo ani to zavřené okno.

Lavičky jsou zachovány v malé části parku u rohu Fibichova/Onříčkova

Mimochodem místo slíbeného dětského hřiště, které by umožnilo rezidentům z Fibichové alespoň nějak park využít se staví hřiště na petanque. Ze strany Orathey opět jen manipulace s veřejností

Jestli opravdu vyroste slibované hlediště pro 500 osob, začne to pravé peklo.

Pokud je Vám veseleji z pohledu na někoho kdo krouží parkem v multikáře s nápisem "tower security" je mi Vás upřímně líto.

Otázka nakonec: kolikrát jste již byla v parku hrát minigolf ?

Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

15.5.2015 16:59 vložil Radek

Souhlas, ono je to hlavně o občanech, můžou si za to sami, kde není viditelný odpor ale jen pasivita, tam jim zničí park.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

17.5.2015 17:57 vložil Janek

Já myslím, že jste na to kápnul.

Pod pláštíkem ochrany zeleně a s výkřiky o nevkusném minigolfu, tu řada lidí řešila ryze osobní zájem. Popravdě já chápu, že někdo může být raději, když má za oknem tak trochu neudržovaný, ale naprosto klidný park. Progres v podobě živého parku s fungující hospodou a řadou lidí, kteří sem nově přicházejí trávit volný čas, může leckdo vnímat jako negativní jev.

V té hospodě jsem párkrát byl. Je fajn. Minigolf jsem tam nikdy nehrál, ale od té doby co tam je vídám v parku spousty spokojených lidí. Prostě více lidí z něj má užitek.

A celé je to o tom, zda chceme v Praze 3 svatý pokoj, jezdit za zábavou někam na okraj města, nebo co vlastně chceme? Každý má plnou pusu řečí o pulsujícím městě, ale v reálu chce, aby to pulsovalo tak trochu vedle od jeho bydliště.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

27.5.2015 13:30 vložil Jan Hurych

Dobrý den,
na Žižkově jsem vyrůstal a za 20let co jsem tam žil jsem v "parku" u věže byl asi 2x protože jsem se tam "bál" chodit a nebylo tam žádné vyžití. Byl to ošklivý a neudržovaný kus něčeho s ničím.

Když jsem tam včera (26.5.2015) šel kolem, tak jsem byl mile překvapený, jak se u věže dalo dohromady. Trávník, keře, živé plůtky a další bylo hezky upravené. To že slyšíte sekačky je logické, pokud někdo chce mít upravenou zeleň, tak ji musí udržovat a jen koukáním se to neupraví.

Co se týče minigofu, tak mi nepřijde, že by to měl být nějaký problém, mají ho i ve Vídni v Prátru. 18 jamek s trávníkem a živým plůtkem okolo. Hned bych to tam bral před patnácti lety. Nezdálo se mi, že by ten minigolf nějak narušoval vzhled parku. A jsem rád, že jsem si ho všiml, aspoň nemusím jezdit mezi paneláky na Lhotku.

Pejskaři holt musí udělat více kroků a jít venčit do Riegerových sadů nebo do parku Parukářka. Dále mohou i na Jiřího z Poděbrad nebo do již zmiňovaných vnitrobloků, kde je tež zeleň.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O co jsme vlastně přišli?

20.12.2015 20:31 vložil Petr P.

Souhlasím... bohužel ale musím dodat, že jakákoliv snaha, zamezit alespoň hlasité hudbě a povolení mít zahrádku otevřenou do půlnoci, byla marná. Nepomohla ani MČ Praha 3, ani MP PRAHA, ani Hygiena. Nicméně dokud se nevytvoří občanské sdružení, tak ničeho nedosáhneme. Upřímně nemám nic proti restauraci, přestože je v rozporu s územním plánem, ale musí dodržovat noční klid a neotravovat lidem život hlasitou hudbou. Dnes už v podstatě není chvilka, aby byl v okolí parku klid. Bohužel jak píšete, to hlediště bude konec absolutní.

P.S. abych uvedl na pravou míru, tak jediný kdo nějakým způsobem pomohl je p.Papež ze stavebního odboru, díky němu byla zaslána výzva spol. Oreathea, ohledně rušení nočního klidu.
Naopak paní starostka mi sdělila, že můžu být rád, že se mi touto černou stavbou, zhodnotila cena nemovitosti.

V případě, že by měl někdo zájem tuto situaci řešit, prosím o email na mahlerovysady@seznam.cz


Reagovat  Reagovat s citací


minigolf - zbytečnost

5.12.2013 15:47 vložil Jirka

Pro člověka, který prožil v Mahlerových sadech (na Žiďáku) celé mládí, je smutné koukat na to, jak ho nejdříve zničili výstavbou televizní věže a následně ho požírá minigolf. Přitom stačí kouknout do Strašnic - nové minigolfové hřiště, sice krásné, ale vstupné drahé, zeje prázdnotou. http://www.gutovka.cz/Sportoviste/Minigolf.aspx
Zbytečná investice, mrtvé místo, jak tam, tak tady. Jediná pozitivní věc - nebudou posr..é trávníky, protože se tam pejci nedostanou, a to je trochu málo.


Reagovat  Reagovat s citací


pohled i z jiné strany

3.12.2013 19:13 vložil Ivča

Také chodíme okolo a nejsme z toho nijak nadšeni. Nejhorší je, že lze vůbec nějak "šikovně" zařídit, aby nerozhodovali občané Prahy 3 o tom, co bude v ZELENI, TEDY V PARKU!!! Ale na druhou stranu nás šokuje, že téměř všude jsou na prvním místě stesky na to, kam budou chodit pejskaři. Děti a ostatní jsou až na druhém místě. Vychovávali jsme na Žižkově své děti. V tomto parku jsme byli dvakrát, i když to tam máme 2 minuty. Poprvé a naposled kopnout s klukem do míče, přinesli jsme domů míč plný výkalů. Podruhé s knížkou, děti se rozběhly mezi pejsky a přinesly si domů výkaly na botech. O výkalech v drátech dětského kola z ulic Žižkova ani nemluvě. Od té doby jsme do tohoto parku už nikdy trávit čas v "zeleni" nešli. A určitě nejsme sami. Já závidím i těm pár maminám, že si mohou sednout na ohrazeném plácku na lavičku a dát děcko na deku, nebo ho pustit na trávu. I když si musí dát limču nebo kafe. Třeba si i ten minigolf někdo přijde zahrát, kdo do parku jinak už roky nevkročil. Druhá věc je, jak to bude vypadat, až to bude hotové. Asi nic moc, není to opravdu ideální místo na minigolf. Bohužel jediná zeleň, která je na Žižkově opravdu hezká a zelená, je ta ohrazená a hlídaná. Je mi líto, já si nemyslím si, že pravý genius loci Žižkova jsou špinavé a pokaděné parky a ulice.


Reagovat  Reagovat s citací


Aktuální foto

1.12.2013 22:58 vložil asd

Co přidat aktuální fotky? Asi se moc nehodí, což?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Aktuální foto

2.12.2013 09:37 vložil Michal

asd, když aktuální foto pořídíte, rádi je zde zveřejníme. Zvedněte se z gauče a do toho...


Reagovat  Reagovat s citací


Pár fotek z bývalého parku

1.11.2013 14:14 vložil Radim Hejč

Vesele vyléváme betonem a bagrujeme...
Řekl bych že to už je přímé porušení územního plánu. Jakpak asi bude vypadat pllánované hlediště pro 500 osob?
http://mixx.org/mahlerovy-exsady/park1.jpg
http://mixx.org/mahlerovy-exsady/park2.jpg
http://mixx.org/mahlerovy-exsady/park3.jpg
http://mixx.org/mahlerovy-exsady/park4.jpg


Reagovat  Reagovat s citací


Minigolf?Jsou normální?

31.10.2013 23:04 vložil ela

Prosím vás, dyť to nikdo nehrál, nehraje a nebude hrát.Ani za normalizace to to nikdo ani nezakop!


Reagovat  Reagovat s citací


Minigolf do parku nepatří

24.10.2013 11:01 vložil Ondřej Rut

Umístit minigolf do parku v centru města je výraz vkusu zastydlého v 80. letech. Takové věci do městského parku prostě nepatří, bez ohledu na to jestli je obecní nebo soukromý. Stavební úřad záměr umístil přes nesouhlas městské části (mohu doložit), osobně si myslím, že rozhodnutí stavebního úřadu je vadné, současný územní plán ale bohužel nechrání zeleň a veřejná prostranství v centru města, tak aby minigolf z principu zakazoval. Osobně jsem se dvakrát z pozice místostarosty snažil panu Lainovi minigolf rozmluvit, bezúspěšně. Už před rokem jsme také v Radničních novinách varovali před tímhle záměrem. Budu se dál pokoušet záměr zastavit tlakem na investora, to co se děje teď je jen první fáze - viz obrázek v článku. Doporučuji všem se na investora písemně obrátit: http://www.towerpark.cz/kontakty/

Ondřej Rut
zástupce starostky MČ Praha 3


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Minigolf do parku nepatří

24.10.2013 13:49 vložil Radim Hejč

Já doporučuji všem, komu se tento "podnikatelský záměr" líbí se do parku jít podívat. Ke dnešnímu dni tj 24.10. už je rozbagrována podstatná část parku .
Možná by zastupitelstvo mohlo incializovat změnu názvu na "Bývalé Mahlerovy sady"


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Minigolf do parku nepatří

29.10.2013 17:47 vložil Čtenář

tak ono je to pasivitou občanů, žádná demonstrace u parku, žádná petice a tak holt budou mít oplocený park kam se zadarmo nedostanou. Kde je lenost, tam jsou důsledky. Každý svého štěstí strůjcem. Za párek a levné pivo občan vše překousne.


Reagovat  Reagovat s citací


Mahlerovy sady

22.10.2013 14:46 vložil Brabcová Gina

Restaurace a připojené venkovní posezení se povedlo. Celý prostor ožil. Můžete tam přijít s děckem, které nemůže z ohrazené prostoru utéct. V létě je tam k dispozici sprcha.
Prostor ožil. Dříve to bylo v podstatě "mrtvé místo".


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Mahlerovy sady

22.10.2013 18:07 vložil Radek

takže vám se líbí v oplocených prostorech jsem vyrozumněl


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Mahlerovy sady

24.10.2013 13:07 vložil Brabcová Gina

Jestli jste šel někdy okolo, tak to není plot, ale plůtek, takže je v podstatě určený k tomu, že tam nechodí kakat pejsci. Bydlím u Bezovky a když sleze sníh, tak je po trávníku samé hovínko, protože pejskaři většinou uklízí na chodnících, ale na trávníku se to zřejmě podle nich ztratí.. Vypadá to opravdu dobře.


Reagovat  Reagovat s citací


Park

22.10.2013 02:01 vložil Radek

ještě že jsou blízko Riegrovy sady, když ty Mahlerovy zničili


Reagovat  Reagovat s citací


text

19.10.2013 15:35 vložil Jirka Ptáček

Aniž bych chtěl někomu upírat právo na názor a hájit vkusnost toho co se kolem vysílače v poslední době odehrává, tohle je hodně tendenční text.


Reagovat  Reagovat s citací


????

19.10.2013 01:23 vložil nene

"Místo, kam po ránu vyběhnou pejskaři vyvenčit své psy,"
Celý Žižkov je posraný od psů. Nezlobte se na mě, ale je jenom dobře, když je místo, kam nesmí. Vyvenčit znamená vyvést na záchod. Dítě taky nechodíte vodit ven vykadit. Psy takhle vodí všichni. Uklízí málokdo. Argumentovat při snaze zachránit park pejskařinou je trochu mimo.

Jste si jistá, že je ten park veřejná zeleň? Není to pozemek radiokomunikací a ten park je jejich dobrá vůle? To, že se s vám pozemkem zachází jak uznávaají za vhodné se dá pochopit.

Nesouhlasím s tím, že je ta restaurace sterilní. Přitáhla tam hodně lidí a začalo to tam žít. Bohužel je tam ale i další parkoviště a rozjeli komerční provoz.

Nechcete nabídnout zahradu ve vnitrobloku vašeho domu pro pejskaře? Byli by určitě rádi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ????

19.10.2013 11:21 vložil Radim Hejč

Vážený anonyme,

zkusím na Vás reagovat po bodech

- celý Žižkov je posraný od psů. Není to náhodou tím, že spodní část Žižkova řekněmě od Kubelíkovy po Seifertovu je v podstatě bez zeleně? I kdyby jste chtěl dojít se psem do parku, tak ten nepočká. To že lidi po sobě psí hovna nesbírají je problém jich, ne psů. Připadne mi rozumnější když pes vykoná potřebu ke stromu, než na chodník.
Vaše řešení, jestli správně chápu je "Než mít posraný park, tak radši žádný ? Nenapadlo Vás , že bude daleko víc exkrementů na ulici, když nebude park?"

- Park nyní není veřejná zeleň, ale 50 let byl. To je jedna z otázek, kterou se článek snažil nadhodit. Jak je možné, že veřejný park se dostal do soukromých rukou? Všichní víme jak probíhala transformace majtetku po sametu. Nicméně i když je to nyní majetek soukromý, existuje něco jako územní plán. Nemůžete jen tak zničit park a postavit na něj supermarket. Leda si podplatíte spoustu státních úředníku, jak to tak bývá

- Park začal "žít" ? Místo parku plného lidí, nejen pejskařů, ale místních co si šli po práci sednout na lavečku nebo lehnout na trávník, je na ohrazeném místě za plotem pár rusky hovořících osob a náplav, které si připadnou inReagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ????

19.10.2013 17:15 vložil Nene

"Park začal žít" jsem myslel dobou, kdy ještě nebyly části parku ohrazeny a fungovala tam jenom kavárna s restaurací. Léto tam bylo hezké a za příjemnou snídani v klidu v praku jsem byl rád. Teď je to tam hrozné.

S těma pejskařema mám opravdu velice špatné zkušenosti. Zrovna u toho parku jsem potkal pána, který se rozčiloval, že je to tam ohrazené, že tam nemůže se psem. Nevadil mu golf. Vadilo mu, že nemůže beztrestně nechat vykadit svého psa v parku, jako to dělal vždy.
Samozřejmě mi vadí psí výkaly na chodníku. Bohužel jsou skoro všude. Z jiného pohledu se samozřejmě nedá poznat, jestli je tam nechal pes, jeho pán nebo jejich děti. Pro mě není rozdíl, jestli to hovno leží v parku nebo na ulici. Park neznamená veřejné WC pro psy.

Pokud je ten pozemek v soukromém vlastnictví, tak si s ním majitel může dělat, co chce. Pokudy by byl MČ, tak by to bylo jiné. MČ si mohla park pronajmout (jako to dělá u stadionu Viktoryk Žižkov) a mohla ho provozovat dál. Teď je to tak, že si celý pozemek pronajala firma, která má podnikatelský záměr a tím je minigolf. Po výstavbě tam tráva na většině zase bude, bude tam asi omezený vstup, ale pejskaři budou chodit kadit jinam.

Skoro každé ráno, když vyjdu ven z domu, cítím psí výkaly. Fakt je to hnus. Je krásné ráno, krásný slunečný den a první co cítíte je hovno. Pak zase musíte dávat pozor, aby nebylo i na botě.

Pejskaři, co neuklízí po svých psech, jsou prasata.

Základní spor je tedy o to, jestli vám vadí, že tam nemůžou kadit psi jako doposud nebo jestli vám vadí, že ten park bude využíván i jinak. Pokud nebudou kácet stromy a okolí golfových stanovišť zase zatravní, tak mi to ani tak nevadí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: ????

19.10.2013 18:52 vložil Radim Hejč

Já žádný spor o psy nevedu, to vy jste otočil úplně jinam se svojí fixací na psí výkaly
Mně vadí, že:
- podivnými převody majetku se dostal městský park do soukromých rukou, to samo o sobě je prostě mega error státní správy
- nájemce bez špetky vkusu vybagroval trávník a vylévá z betonu dráhy na minigolf. Pokud se pořádně podíváte na ten plánek tak všechny načrtnuté dráhy jsou podstatnou části původního trávníku
- z parku možná zůstanou jen asfaltové cestičky, nevěříte tomu, že ten slavný minigolf by zůstal neoplocen ?
- a v neposlední řade se v mém případě jedná o NIMBY efekt, protože se na to celé musím koukat z okna již asi rok. Měli jsme s rodinou zvyk jít si sednou během teplých letních večerů na lavečku do parku. Psi nám rozhodně nevadili...
- v parku se dříve, ó považte, potkávali pejskaři ne i nepejskaři, rodiče s kočárky ze sousedství a důchodci vyhřívající se na slunci, proplétajíce se s cizinci fotícími si vež... ale chápu že místní komunitní kolorit musela jít stranou nájemnci parku, který někde potřeboval vyprat peníze...Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: ????

19.10.2013 19:05 vložil Iont

Nezlobte se, ale zúžit tento problém na pejskaře, kteří neuklízí exkrementy, je zcestné. Jde o park, který je v soukromých rukách a dosud fungoval jako park veřejný. V dané lokalitě je zeleně málo, a tak to lidem vadí. A dovolte mi taky nesouhlasit s tím, že když je něco soukromého, můžete si s tím dělat, co se vám zlíbí. Nemůžete, například o památky byste měl náležitě pečovat a místo parku taky nemůžete postavit panelák.

Jinak chápu, že vám psí exkrementy vadí. Myslím, že by radnice měla permanentně apelovat na majitele psů, aby uklízeli. Na druhé straně je potřeba zdůrazňovat i toleranci, protože občas se stane, že pes se vám někde vykadí a vy (ačkoliv normálně uklízíte) si toho nevšimnete.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: ????

19.10.2013 20:11 vložil Nene

Tak dejte k dispozici vnitrobloky vašich domů jako veřejnou zeleň. Zeleně je tam dost, jenom ji všichni mají zavřenou za vraty tak, aby nebyla k dispozici i ostatním.
Pronajímtel pozemku u vysílače dělá jenom to, co vy všichni! Ohraničuje si svůj pozemek a určuje si pravidla, kdo tam může chodit a za jakých podmínek.

Radnice nic takového, ostatně jako vždy, dělat nebude, protože se opět blíží komunální volby a rozdávání pokut pejskařům není politicky vhodné. Tak že zase nic.

Já chápu, že to lidem vadí. Byl jsem tam taky a část parku není přístupná. Je za plotem. Každý má ale jiný důvod proto, co mu na změnách vadí. Někdo tam nemůže chodit se psy. Ostatní tam chodit mohou a asi i budou moci nadále.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ????

19.10.2013 20:31 vložil Nene

Dá se předpokládat, že celý pozemek vysílače i s plochou kolem připadnul Českým radiokomunikacím, které ho nyní pronajaly někomu dalšímu. Ten dělá úpravy.
Bylo by zajímavé zjistit, jestli měla MČ pozemky někdy v pronájmu a udělala tam park nebo to bylo jenom s trpěním ČR.

Mně rusky mluvící osoby nevadí. Ohrazená byla jenom část uprostřed, kde byly i stolky a plocha na pikniky. Lavičky byly přístupné celé léto.

S tím leháním na trávník to není tak jednoduché, protože musíte najít místo, kde nejsou hovna. Někdy je to docela problém. Zkuste si vzít deku a hledejte. V Riegráku je to bohužel totéž.

Díky náplavám a dalším lidem z jejich měst a vesnic ( a nespravedlivému systému přerozdělování daní), máme v Praze metro a řadu dalších věcí, které bychom jinak neměli. Bez jejich peněz by ta Praha na tom zase tak dobře nebyla. Okradený je tady "skoro každý" turista a už jsem ve větším jezdí skoro jenom ti Rusové.

Vysílací věž je jednou z dominant Prahy, stejně tak je unikátní výhled z věže a to znamená zvýšený turismus v této oblasti. Podle toho, co ta firma dělá, tak tam mají hotel, restauraci a teď mění pozemky dole. Lidí bude jezdit více a častěji. V létě bude park asi pořád plný. Chápu, že to starousedlíkům vadí.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama