Diskuse

Co se děje kolem projektu Revitalizace nádraží Žižkov – sever?Vložit nový příspěvek

Discovery

20.4.2015 18:53 vložil Zdeněk Zábojník

Chci opravdu zdůraznit, že Výbor pro územní rozvoj nepodpořil žádnou z variant předložených investorem. V obou variantách zůstává monster market beze změn tj. 53 000 m2, které investor zchytrale pojmenoval volný čas 9000(zřejmě multikino), veř. vybavenost 9000 (ve skutečnosti úplně normální služby) a obchodní pasáž 35 000 (ve skutečnosti nikoliv "pasáž", ale obchodní plochy)-všichni členové VÚR jsou si toho myslím vědomi.
VÚR se pouze rozhodl vyhovět přání paní starostky a pověřil ji jednáním s investorem s cílem zmenšení projektu a jako projev dobré vůle doporučil paní starostce odeslat žádost o pozastavení žádosti o obnovu řízení na dobu 3 měsíců z důvodů jednání s investorem.
Nedochází tedy k žádnému stažení žaloby. Co paní starostka vyjedná a zda bude investor ochoten ke zmenšení projektu je věc druhá, pokud ne běží všechno dál, pokud ano věc se zasmluvní, aby byl závazek investora právně vymahatelný.
Ale případný vyjednaný kompromis, ve smyslu monstermarket nebude zmenšen, ale investor nabídne, že nám postaví školu/školku a park, je velmi málo akceptovatelný.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Discovery

20.4.2015 19:10 vložil Radek

Jasně, vše malé, provinční, a pak se divíme, že ostatním městským částem koukáme na záda.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Discovery

23.4.2015 08:54 vložil Anna Kusáková

Dobrý den,

děkuji za informace. Jsem ráda, že Praha 3 požaduje snížení objemu. Chtěla bych ale upozornit, že předimenzovaný objem je jen jedním z problémů tohoto projektu. Za velmi špatné lze označit celkové urbanistické řešení novostaveb. Budovy nevytváří klasickou městkou strukturu, ale jedná se pouze o solitéry, mezi nimiž budou vznikat "hluchá" nepříjemná místa.
Také je potřeba se pozastavit nad zoufale nekvalitním architektonickým zpracováním budov. Toto podle mě není architektura, pouze "sterilní hmota".
Oba problémy se, myslím, plně vztahují také na další projekt na Žižkově, konkrétně na projekt novostavby pod Parukářkou v Jeseniově ulici. I tam je vedle předimenzovanosti potřeba mluvit o nevhodném zapojení (tj. nezapojení) do okolní struktury a o naprosto nekvalitní architektuře.

A poslední poznámka - tentokrát k citaci paní starostky v posledním odstavci tohoto článku. Opravdu se musí rezignovat na požadavek, aby případní obyvatelé nového komplexu jezdili do obchodního centra na Floře veřejnou dopravou? Vždyť Flora je vzdálená 4 zastávky a jezdí tam 3 přímé tramvaje. Uvažování paní starostky mě velmi nepříjemně překvapilo, a proto se obávám, jaký výsledek bude paní Hujová považovat za úspěch. (Mimochodem - není paní starostka pověřená vyjednáváním i ve zmiňovaném projektu pod Parukářkou?)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama