Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Discovery

23.4.2015 08:54 vložil Anna Kusáková

Dobrý den,

děkuji za informace. Jsem ráda, že Praha 3 požaduje snížení objemu. Chtěla bych ale upozornit, že předimenzovaný objem je jen jedním z problémů tohoto projektu. Za velmi špatné lze označit celkové urbanistické řešení novostaveb. Budovy nevytváří klasickou městkou strukturu, ale jedná se pouze o solitéry, mezi nimiž budou vznikat "hluchá" nepříjemná místa.
Také je potřeba se pozastavit nad zoufale nekvalitním architektonickým zpracováním budov. Toto podle mě není architektura, pouze "sterilní hmota".
Oba problémy se, myslím, plně vztahují také na další projekt na Žižkově, konkrétně na projekt novostavby pod Parukářkou v Jeseniově ulici. I tam je vedle předimenzovanosti potřeba mluvit o nevhodném zapojení (tj. nezapojení) do okolní struktury a o naprosto nekvalitní architektuře.

A poslední poznámka - tentokrát k citaci paní starostky v posledním odstavci tohoto článku. Opravdu se musí rezignovat na požadavek, aby případní obyvatelé nového komplexu jezdili do obchodního centra na Floře veřejnou dopravou? Vždyť Flora je vzdálená 4 zastávky a jezdí tam 3 přímé tramvaje. Uvažování paní starostky mě velmi nepříjemně překvapilo, a proto se obávám, jaký výsledek bude paní Hujová považovat za úspěch. (Mimochodem - není paní starostka pověřená vyjednáváním i ve zmiňovaném projektu pod Parukářkou?)antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama