Diskuse

Po volbách nás nikdo neoslovil

Vložit nový příspěvek

Re: povolební vyjednávání

4.1.2015 23:36 vložil nicname

člověk, který pohrdá zákony této země ba dokonce vyzývá k jejich porušování dle mého názoru nemá PRÁVO jakkoli se vyjadřovat. Ostudou této společnosti je, že takový člověk je ještě k tomu ve veřejné funkci.

A teď k Vašemu příspěvku. Je ryze volbou každé "svobodné" strany vedené svobodnými muži a ženami, aby se rozhodovali dle vlastní vůle s kým se bude a nebo nebude utvářet nějaké politické dohody. Vzhledem k tomu, že v minulosti ze strany ŽNS (zejména p. Stropnického) byly ataky na svého politického "bratra" se ani nedivím, že s Vámi do té koalice nikdo jít nechtěl.

A ještě jedna rada zdarma na závěr: bylo by dobré, kdybyste přestali uvažovat v rovině "my jsme nejlepší a my všechno umíme lépe, ostatní jen kradou a podvádí" a sestoupili na zem....

Ať se Vám to líbí či nelíbí (nebo i nám) tak TOP 09 je pořád nejsilnější politickou stranou na Praze 3. Vy jste jen v koalici s několika dalšími subjekty a dle mého názoru trochu nesourodými... snad vyjma Pirátů, k těm máte opravdu hodně blízko


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 09:23 vložil Bob Čáp

Tím pohrdáním zákony máte patrně na mysli nekorektní majetkové přiznání paní Hujové, která do něj nezahrnula půjčku na byt, že ano?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 10:32 vložil nicname

To je pane spíše otázka "morálky" ale chápu, že hon na "čarodějnice" je v posledních několika letech oblíbený.

Já mám na mysl to, že pan Ruth a pan Stropnický veřejně prohlašují, že je správné porušovat vlastnická práva a dokonce k tomu nabádat. To, že nelegálně vylepovali letáky. Ty letáky jsou sice svým způsobem marginální problém, ale pořád je to zakázané. A jako veřejní činitelé by se měli řídit zákony této země.

Víte, ta majetková přiznání i ten nejnovější návrh na tzv majetková přiznání všech občanů je pro mě noční můra. Né proto, že bych měl máslo na hlavě nebo bych chtěl krýt někoho jiného, ale proto, že od toho je tu finančák a ten má prostředků dost jak zjistit nesrovnalosti.
Dnes téměř vše probíhá elektronickým způsobem. Stačí jen aby finančák potažmo stát dokázal využít potenciál, který mu moderní technika dává.
Však většina finančních instrumentů probíhá v elektronické podobě. Platy, převod peněz, investice, hypotéky a dokonce i ty PŮJČKY. Takže toto co píšete je pro mě spíše otázkou morálky a nějaké osobní cti, zda přiznám vše nebo ne, ale rozhodně ne protizákonného jednání. Přiznám se ale, že neznám zákon který se týká majetkového přiznání, práva a povinnosti osob kterých se to týká. Pokud zákon ukládá veřejným představitelům beze zbytku podat daňové přiznání atd. atd. tak pak máte možnost, podejte na pí. Hujovou trestní oznámení....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 10:38 vložil sunegha

Doporučuji ctěnému přispěvovateli nicname, aby si vyšetřil chvilku pro své úsudku a nejprve provedl srovnání volebních programů TOP 09 a ŽnS. Velmi pravděpdobně zjistí, že zásadních rozdílů mezi uvedenými volebními programy nebude zřejmě tolik, jako mezi plůvodními volebními programy stávajích koaličních souputníků TOP 09.
My jsme se, jako členové sdružení ŽnS před volbami a pro voliče srozumitelně přihlásili k hodnotám, které chceme dohromady prosazovat. TOP 09 mj. po volbách překousla rozšířený obrázek paní starostky, co by konzumentky (kosteleckých ?) párků ( právně by uvedené dalo charakterizovat jako parazitování na pověsti), a nesmírně rychle se spojila se s vyhlášenou žižkovskou ODS. To vše po projednání se sociální demokracií.
Když pak tato duhová koalice cítila nejistotu, ještě přibrala malou volební stranu. K tomu začíná být zřejmé, že se duhová koalice ještě jistí ( jak vyplývá z dosavadního průběhu tajných hlasování, podporou někoho dalšího - buď Svobodných nebo komunistů.
V politice nejsou duhové koalice tak častým jevem, ale nejsou ani vyjímečné. Zpravidla dochází k jejich uzavření z důvodů ohrožení či nouze. TOP 09 se musela cítit náramně ohrožená a natolik v nouzi, že bleskurychle uzavřela smlouvu s těmi politickými subjekty, proti nimž vlastně vznikla. To je velmi poučné. Nedá mi, abych v souvislosti s TOP 09 v Praze 3 nepřipomenul ještě jednu věc. Pokud vím, není mezi jejími členy nikdo, kdo by zběhl z KDU - ČSL, ale jejím členem je přeběhlík od zemanovců a to již od minulého volebního období.
Celkově lze konstatovat , že v komunální politice v Praze 3 opět
"zásadně jde o prosazení dlohodobě prosazovaných ideálů".....Za takové situace se ale paní starostka nemůže divit, že občané k volbácm nechodí a mj. TOP O9 nevolí.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 15:17 vložil nicname

Víte, v otázkách stejného" programu bych podotkl, že to možné je, jak třeba v otázkách NNŽ tak i dalších. Problém však je cesta kterou se ta která strana chce vydat. A v tom vidím zásadní problém č. 1. Zásadní problém č. 2 je prosté chování některých představitelů jako p. Rutha a hlavně p. Stropnického. Pan Ruth ujel hlavně v otázce vlastnického práva, ale takový p. Stropnický? ten ulítává pořád....
Já dodnes, jako pravicový volič, nepochopím, proč TOP 09 vůbec s ŽNS někdy do holportu šla. To snad raději nové volby. Ale co člověk to jiný názor.
Pro mě je ŽNS se svým socialistickým inženýrstvím nepřijatelné a p. Stropnický jako zelený komunista už vůbec ne.
Mluvíte o nějakém ohrožení a že někdo chce vrátit "staré" pořádky a vůbec Vás nenapadlo, že jednoduše nikdo s Vámi nechce jít do koalice protože se chováte jak burani. útočíte na své partnery, vykřikujete jak jsou všichni ti špatní a jen vy jediní jste dobří a jak jediní chcete pro Prahu 3 to nejlepší a pak? Pak načerno vylepujete plakáty, děláte nesmyslné cyklotrasy (v protisměru) a další účelové akce typu "kulturní památka NNŽ" a ptali jste se občanů? dělali jste nějaké referendum? ne, ve své "božské" neomylnosti jste rozhodli za nás. Já osobně, a popravdě, skoro všichni v mém okolí, by NNŽ nejraději zbouralo. Je to ohyzdné a oprava bude stát "nesmysl"
Vy si ale vedete své.
Nezastírám, že přínos ŽNS v mnohém tu není, to bych byl pokrytec, ale pane doktore, chce to být méně agresivní, uplakaný a hlavně, chovat se tak, aby jste ten koaliční potenciál měli...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 17:26 vložil sunegha

Možná se shodnem, že základem demokracie je diskuze. Ta se dle mého soudu po volbách nevedla, protože stávající vládnoucí duhová koalice byla velmi pravděpdobně předem upečena a tudíž se s ŽnS po volbách vážnější diskuze o dalším směřování Prahy 3 nevedla.
Démonizace Matěje Stropnického a také démonizace Ondřeje Ruta personifikuje problém, který dle mého soudu problémem obecným a stále platným. Já ten problém v Praze 3 vnímám, bohužel opět a především jako jako problém systematické privatizace veřejných peněz. Schválně - kolik podnikatelských subjektů nyní obdrží veřejné peníze. Pokolikáté a za jakých podmínek ?
To ostatně uvídíme z návrhu rozpočtu radnice na tento rok a také např. ze způsobu přidělování grantů....
Zastupitelů zvolených za ŽnS je 11 a o návrzích se hlasuje - takže Vaše úvaha, že se budeme chovat jak burani mi připadá poněkud unáhlená. Já v diskuzi zpravidla argumentuji fakty a předkládám odůvodněné návrhy. Chci přijmou řešení právně na základě diskuze. Nikoliv pouze povnitřním koaličním jednání. Je to naopak názor prazentovaný dřívejšími čelnými představiteli ODS, pány inf. Klausem a MUDr. Mackem, který zjednodušeně přezentováno říká voličům - když jste si nás zvolili, tak buďte do dalších voleb zticha. S tímto názorem jsem nikdy nesouhlasil a nesouhlasím. V tom se asi shodnem. Další názory Vám neberu.
A pokud jde o budovu ŽnS ? V různých, zpravidla právních souvislostech, se nákladovému nádraží profesně věnuji asi tak deset let a tuhle budovu s tam umístěným technologickým zařízením osobně znám a pokládám ji za předválečný klenot české průmyslové architetury, který sice zbourán být může, ale jedině za cenu, že na jeho místě bude vybudováno něco hodnotnějšího. Tím hodnotnějším rozhodně není čtyřproudá silnice nebo jiná komunikace. Když nic hodnotnějšího navrženo a hlavně postaveno nebude, budova by měla zůstat stát a nově sloužit.
Po bolševicku lze rozhodovat a bourat snadno, podívejte se jak to v centrální části Žižkova dodnes vypadá.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 18:10 vložil Heller

Jenom něco k NNŽ - doporučuji k prostudování studii, kterou nechal vypracovat p. Stropnický v ekonomické části - předpokládané prostředky pro úpravu objektu NNŽ a náklady s vypovězením uzavřených smluv na NNŽ jinými subjekty cca 2 miliardy Kč. Když k tomu připočteme nápad na vykoupení pozemků pod NNŽ, tak by to byla dosti astronomická částka. A kardinální otázka - kdo by to měl zaplatit a k tomu můžeme ještě připočítat roční náklady na údržbu objektu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 18:59 vložil nicname

Ale přeci to jsou dvě rozdílné věci zda bourat či nebourat NNŽ a co místo toho. Já chápu, že za dob vlády ODS se něco upeklo a je těžké to zvrátit, ale já prostě nemám rád macchiavelistický přístup: "Je jedno jak, ale důležité je cíle dosáhnout."
Myslím, že pořád existuje mnoho způsobů jak NNŽ nemít a přitom také 4proudou "dálnici"

Démonizaci si ale pan Stropnický způsobuje sám. svým vystupováním, svými názory atd. Neříkám, že vše co říká je špatně, ale měl by se držet toho, čemu rozumí nejvíc, médiím, novinařině apod. Tím se zabývat jako veřejná osoba. Protože evidentně to ostatní mu moc nejde.
Víte, já ke svému partnerovi ať už životnímu nebo pracovnímu, musím chovat nějakou důvěru a pokud se mi něco nelíbí neroztrubuji to do "celé země" ale vyříkáme si to z očí do očí. Samozřejmě to platí pro všechny, ale nemohu si pomoci, pan Stropnický těch výjevu měl více. Ale možná jen můj dojem, protože jsem na tohoto pána již alergický.

Co se týče "upečené koalice" nemohu říci, ale je to dost přitažené za vlasy už jen proto, že nikdo neví jak dopadnou volby. Ano, jsou prognozy atd. ale ty jak víme selhávají. Ano, mohla se domluvit TOP 09 s ČSSD dopředu a proč ne? však již spolu spoluvládli... pak už nic, pak nikdo nemůže předvídat co dál. ODS? 5% minule měli kolik? asi 16%? A co se týká dopředu "upečené" koalice, proč strany ZS, KDU atd. nekandidovaly samy za sebe? Ale upekly si koalici s kterou chodí pořád a pořád do voleb. Buď si samy nevěří a nebo je to pro vás jednodušší. Takže princip, který se vám nelíbí u TOP09 se však líbí u SZ, KDU.....

Na závěr, měli jste se chovat tak, abyste měli koaliční potenciál. Bohužel dnešní systém umožňuje, že vládne i "nevítěz." Já osobně jsem zastáncem systému "vítěz bere vše" ale takový tu nemáme a podle toho se musíme chovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama