Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 10:38 vložil sunegha

Doporučuji ctěnému přispěvovateli nicname, aby si vyšetřil chvilku pro své úsudku a nejprve provedl srovnání volebních programů TOP 09 a ŽnS. Velmi pravděpdobně zjistí, že zásadních rozdílů mezi uvedenými volebními programy nebude zřejmě tolik, jako mezi plůvodními volebními programy stávajích koaličních souputníků TOP 09.
My jsme se, jako členové sdružení ŽnS před volbami a pro voliče srozumitelně přihlásili k hodnotám, které chceme dohromady prosazovat. TOP 09 mj. po volbách překousla rozšířený obrázek paní starostky, co by konzumentky (kosteleckých ?) párků ( právně by uvedené dalo charakterizovat jako parazitování na pověsti), a nesmírně rychle se spojila se s vyhlášenou žižkovskou ODS. To vše po projednání se sociální demokracií.
Když pak tato duhová koalice cítila nejistotu, ještě přibrala malou volební stranu. K tomu začíná být zřejmé, že se duhová koalice ještě jistí ( jak vyplývá z dosavadního průběhu tajných hlasování, podporou někoho dalšího - buď Svobodných nebo komunistů.
V politice nejsou duhové koalice tak častým jevem, ale nejsou ani vyjímečné. Zpravidla dochází k jejich uzavření z důvodů ohrožení či nouze. TOP 09 se musela cítit náramně ohrožená a natolik v nouzi, že bleskurychle uzavřela smlouvu s těmi politickými subjekty, proti nimž vlastně vznikla. To je velmi poučné. Nedá mi, abych v souvislosti s TOP 09 v Praze 3 nepřipomenul ještě jednu věc. Pokud vím, není mezi jejími členy nikdo, kdo by zběhl z KDU - ČSL, ale jejím členem je přeběhlík od zemanovců a to již od minulého volebního období.
Celkově lze konstatovat , že v komunální politice v Praze 3 opět
"zásadně jde o prosazení dlohodobě prosazovaných ideálů".....Za takové situace se ale paní starostka nemůže divit, že občané k volbácm nechodí a mj. TOP O9 nevolí.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama