Diskuse

Ohrožený druh – politik... Kolik mají politické strany v Praze 3 členů? (Aktualizováno)

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Praha 2

9.10.2011 23:20 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
docela by mě zajímalo, jaké další způsoby máte na mysli.

Osobně mi přijde, že právě členství ve straně je pro společnost velmi žádoucí. A v pasivitě některých členů bych neviděl problém – pasivní člen nepomůže, ale neuškodí. Problémem jsou spíše ti, kteří sem vstupují čistě pro svůj osobní prospěch. A takových je politika bohužel opravdu plná. Pokud zůstaneme mimo, dáváme jim zbytečný prostor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Praha 2

10.10.2011 19:22 vložil Zdeněk Hrdlička

Vážený pane Ptáčku,
jakkoliv jsou mi Vaše myšlenky blízké, obávám se, že tentokrát jste přeci trochu idealista. Je zcela lhostejné, do které ze současných stran vstoupíte, protože všudypřítomní prospěcháři Vás tam stejně převálcují a Vám zbydou jen starosti a placení příspěvků. Dokud bude přetrvávat stav, že si strana po (často velmi sporném) vítězství rozdělí lukrativní posty ve státní správě a státem řízených společnostech zcela bez ohledu na odbornou způsobilost nebo kvalifikační předpoklady dotyčných (viz ministry, střídající rezorty bez sebemenších skrupulí), nebo dokonce začne proti vší logice ("rozpočtová odpovědnost") další posty uměle vytvářet (aby se dostalo i na další), bude tento marasmus bohužel přetrvávat. Komunální politika je jen zmenšený obraz té velké.
Podobně založit stranu novou znamená bojovat s administrativními překážkami, které Vám současná garnitura bude všemožně klást do cesty (v obavách o svou budoucnost).
Obávám se, že jediné řešení je (řečeno počítačovou terminologií) totální reset v podobě nové (tentokrát už snad probůh dotažené) revoluce a následující okamžité změně pravidel hry.
Přeji hezký den, Zd. Hrdlička


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Praha 2

10.10.2011 19:46 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
nejsem takový idealista jak se může zdát. Nebojte.
Víte, já mám pocit, že Češi rádi mluví o revoluci, defenestraci... vyhrožují klackem... ale ve výsledku nejdou ani k volbám. Zkuste mi konkrétněji přiblížit jak si tu revoluci představujete a jaké kroky lze učinit, abychom ji tu měli? Vám to skutečně přijde přijde reálné?

Tedy je mi jasné, že je to běh na dlouhou trať a že členství Ptáčka, či Hrdličky v jakékoliv straně svět nezmění, ale podle mě je to v konečném důsledku to jediné reálné co můžeme dělat. No považte tady na trojce... v těch stranách moc lidí není a když se kromě nás dvou přidá i jiné ptactvo, tak se už něco změnit dá :-)

A na závěr jedna poznámka. Žádná revoluce nezmění povahu naší společnosti. Ta je po desítkách let komunismu navyknutá jistým stereotypům, které by nás pár let po případné revoluci opět vrátily kde jsme. Podle mě to bude trvat hodně dlouho, ale jediná cesta je, že se lidi začnou více starat o své okolí. Víc křičet, víc volit a víc se angažovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Praha 2

11.10.2011 07:23 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Zajímavá úloha Jirko! Je zajímavé, že ani Velká říjnová socialistická revoluce v roce 1917 nezměnila carské principy vládnutí v Rusku (do dnes).


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama