Diskuse

Jak paralyzovat komise a výbory

Vložit nový příspěvek

Další doklad pokrytectví Ž(n)S

3.9.2015 13:38 vložil Mojmír Mikuláš

Ještě tři měsíce po volbách byly slyšet nářky od představitelů Ž(n)S na jejich, údajně nedostatečné, zastoupení v jednotlivých výborech a komisích. Bylo to pro ně téma na zasedání zastupitelstva i mediální. I zde na Kauze 3 tomu 6.12 věnoval pan Rut svůj ukřivděný příspěvek.
A jaká je zde dokladovaná docházková realita? Ž(n)S má spolu s ODS nejhorší účast...
Děkuji autorovi za energii věnovanou sběru dat a přehlednou analýzu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Další doklad pokrytectví Ž(n)S

3.9.2015 17:05 vložil Kamil V.

Ještě že pan Stropnický s velkým humbukem odešel z redakční rady. Vzhledem k jeho docházce do kulturní komise by průměr ŽnS ještě více zhoršil.


Reagovat  Reagovat s citací


"...rozhodnutí komise může mít zásadní vliv..."

31.8.2015 11:30 vložil Jan Knížek

Dobrý den,

odborná komise musí být složena z odborníků, jinak to bude laická komise, která k danému problému vyjádří pouze svůj laický, mnohdy asi "stranický" názor. Je otázkou jaký takový laický názor má odbornou váhu, dle mne žádnou. Pokud odborná komise má pouze poradní hlas, ovšem ve výsledku poradní-laický, je to fraška. Stejně tak je nepřijatelné, aby do odborné komise byli nominováni stranou jak politici, tak odborníci a jejich hlasy by měly stejnou váhu při hlasování. To dva diletanti mohou přehlasovat odborníka? Výsledné stanovisko odborné komise nesmí být výsledkem prostého sečtení hlasů, ale na základě konsenzu, jen tak bude mít její stanovisko odbornou váhu.
Po mém soudu je to celé špatně nastaveno.

jk


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama