Diskuse

Jak a proč pokračovat v privatizaci bytového fondu.

Vložit nový příspěvek

Dovolil bych si s autorem polemizovat

19.9.2008 00:10 vložil chk

Pokud autor uvádí náklady na bydlení, měl by sáhnout hlavně do kategorie již zprivatizovaných bytů. Tam také lidé museli vložit jistou nemalou částku na pořízení bytu a dnes platí skutečné náklady. Případy, které osobně znám, v místech, kde byla privatizace provedena hned zpočátku, jsou takové, že tito vlastníci platí do fondu oprav (+ přidružené náklady na pojištění apod.) zlomek současného (tedy před zvýšením) nájemného v Praze. Přesto ve velké většině dokázali třeba za patnáct let našetřit i na docela rozsáhlé opravy typu střecha, fasáda, kanalizace. Záleží to samozřejmě i na počtu bytů v domě, luxusní bytové domy o počtu třeba šesti bytů jsou na tom poněkud hůře. Pokud je v šak v domě dvacet, třicet bytů, nejsou s financováním problémy.

Také autor přehlíží dva důležité fakty:
1. Do většiny bytů s regulovaným nájemným museli nájemníci vložit nemalé prostředky na rekonstrukce, aby ty byty byly vůbec obyvatelné. Jak obtížné to bylo v době socialismu asi netřeba připomínat. Bohužel to bylo nutné i v době docela nedávné, protože města do bytů investovat nechtějí, a když, tak ne příliš smysluplně.
2. Městská část získala bytové domy bezplatným převodem. Tedy jakákoli argumentace o splácení počáteční investice jsou zcela nesmyslné. Ne ve všech případech se jednalo o byty tzv. státní, byly to i byty původně služební (podnikové), které určitě nebyly na nějaký pořadník, ale v době tzv. společenského vlastnictví bylo jejich užívání tvrdě "zaplacené".
V neposlední řadě je dobré podotknout, že již dnes si SKM bere dost peněz mimo stanovené nájemné, např. za přidružené služby a hlavně dodávku tepla a teplé vody. Tyto částky totiž současné regulované nájemné hravě převýší a vůbec neodpovídají nákladům, které mají soukromí vlastníci bytů.

Je pozoruhodné, že právě komunista peticí bojuje za privatizaci městského majetku. Nicméně v době koalice ČSSD a ODS to byli právě občanští demokraté, kteří privatizaci slibovali, zatímco sociální demokracie byla proti. Teď v tom ODS nic nebrání, přesto se k tomu nějak nemá. Asi je výhodné točit přes tento majetek peníze a ty pak sypat do stranické pokladničky. Jiné vysvětlení nemám. Také si nevzpomínám, že by kterákoli jiná strana na P3 zastoupená privatizaci bytového fondu chystala.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dovolil bych si s autorem polemizovat

7.10.2008 16:37 vložil kája

Není pravdou, že jen ODS chtěla někdy (schválně někdy) privatizovat na Praze 3. Přečtěte si program SNK-ED-, která byla zásadně pro další privatizaci! Bohužel ODS klame a více klame voliče! uběhla již téměř polovina volebního období a skutek utek! S takovým troubou, jako je ten, který řídí privatizaci dnes se občané nemají co nadít! On má jiné zájmy- podzemní garáže úplně na neskutečných místech, své zájmy v podnikání- T-travel, zajistit si nebytové prostory ve Viklefově pro firmu a byt jako předseda bytového družstva, provést privatizaci, hned se ucházet v privatizaci o další! Ano to mohl, ale můžete modrým strakám věřit o čestnosti získámní v obálkové či veřejné soutěži? Tak ať to řádně prošetří kontrolní výbor v zastupitelstvu! Je tam nový kádr z ČSSD, pan Kucián ji dobře zná, tak ať konečně opozice něco dělá! Svinstev tu bylo dost, přečtěte si jak získal s. Hurda Akropolis! A což teprve Bors, Český, a Pecha (třicetitisíc lidí pod peticí, aby odešel z kulturního výboru velké radnice! To byli a jsou Kádři ODS! í


Reagovat  Reagovat s citací


Re: omluva Re:

7.10.2008 16:43 vložil joskakajaek

Omlouvám se s. místostarostovi -firma Z-Travel a provozovatel Dětského zboží na Táboritské 24. Adresa firmy Viklefova 17, praha 3, adresa jednatele a majitel firmy tamtéž! A v dalších aktivitách - Pražská parkovací- člen předsednictva- adres pan Lochmana tamtéž! A pak že se z tohoto domu odstěhoval (nebydlí tam). Jako vždy nemluví pravdu! Lže!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama