Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

8.5.2014 13:06 vložil Tomáš Štampach

Vážení pánové,
pokusím se zde vysvětlit pár výše řečených témat.
1) rozpočet vs. závěrečný účet - to je přeci jenom trošku rozdíl. V závěrečném účtu se vyskytují jen proúčtované finance za daný rok, není tedy zvláštností, když původně plánované akce se během roku pozdrží a financování proběhne v letech dalších. Např. si vypůjčím tunel Blanka, Hl. m. Praha na svém účtu rok či více pozdržovalo nějakou tu miliardu, ačkoliv to byla vždy jedna z největších investičních výdajových položek rozpočtu, v závěrečném účtu se tak nevyskytne a navenek to vypadá, že hospodaří s přebytkem. Toto vše se pak projeví až za nějaký ten rok... V současné době tak dle mého zde vedeme diskusi o matematické hře čísel, kdy každý z nás máme na věc jiný pohled. Ačkoliv Váš názor respektuji, tak o opaku mě však nepřesvědčíte.
2) uložení přebytkových financí - existuje spousta konzervativních fondů, kde MČ může mít uloženy finance s minimálním rizikem. V současné chvíli Vám nejsem schopen zde napsat přesný produkt a finanční skupinu, je to dle mého téma, na kterém se má shodnout zvolené zastupitelstvo napříč celým politickým spektrem.
3) nebojte, vize máme, proto jsme zde :-) těžko lze očekávat, že zde budeme podrobně rozepisovat náš připravovaný program, to nikdo 5 měsíců před volbami neudělá... můj článek měl opravdu charakter seznamovací, aby sousedé z naší MČ věděli, že na trojce existují i jiné politické subjekty než jen ty, které jsou zastoupeny v zastupitelstvu či případně v Poslanecké sněmovně. To, že máte na dané věci jiný názor, je v demokratické společnosti jev běžný, který pak nejlépe vyjádříte vhozením volebního lístku do volební urny.
4) tržní nájemné vs. prodej bytových jednotek - opětovně politické téma, na kterém se neshodneme. Ačkoliv jak jsem již výše naznačoval, o tržním nájemném se můžeme bavit, jsem zastáncem prodeje bytových jednotek. Soukromí vlastníci se vždy o svůj majetek budou starat starostlivěji a lépe než-li obec.
5) nevím, že bych ve svém článku kritizoval nezveřejňování usnesení rady (potažmo zastupitelstva) či smluv... To, že MČ udělala v této problematice oproti minulým obdobím významný krok k lepšímu, je nezpochybnitelný fakt. To jsem však již přiznával v minulých diskusích a jsem tomu skutečně rád. Ale když jsme u těch smluv, kolik občanů o tomto ví? Je nějaký odkaz na registr na webových stránkách MČ? Osobně jsem ho nedohledal. A nebudu zde opakovat své připomínky k registru, které jsem již v minulosti psal. Pokud vím, v článku transparentnost byla mířena na oblast zadávání veřejných zakázek malého rozsahu.
Hezký sváteční den všem!!!antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama