Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

7.5.2014 09:54 vložil Mojmír Mikuláš

Dobrý den Janku (vaše celé jméno bohužel z nicku nepoznám)
Nejsem si jist, zda jste se ptal mne či pana Štampacha. Ale privatizaci bytů jsem zmiňoval já, takže reaguji.
Máte pravdu, že MČ P3 masivně v letech předešlých privatizovala. V posledním roce se privatizace zastavila, ale teď se v privatizaci dalších domů pokračuje. To je dle mého názoru v pořádku a je logické, že se to řeší postupně a ne skokově.
S čím ale zásadně nesouhlasím je radnicí prosazovaný koncept „rozptýleného bytového fondu“. Tedy skutečnost, že si MČ P3 ponechává dosud neprivatizované byty v SVJ (třeba uvolněné po zemřelém nájemníkovi) a tyto chce pronajímat jako „sociální bydlení“. Pro městskou část je to myslím neekonomické a administrativně náročné a nevidím k tomu jediný důvod. A navíc v tom spatřuji potencionální problém pro členy SVJ, kteří si za nemalé peníze odkoupili bytové jednotky a řádně pečují o své domy. Pojem sociální určitě automaticky neznamená problematický, ale reálné problémy s nájemníky v existujících SVJ tohoto druhu již byly. Proto říkám privatizovat.
Zda bych privatizoval vše? No třeba pozemek pod dětským hřištěm určitě ne. Zajištění volnočasových aktivit pro občany Prahy 3 spadá pod funkce městské části a málokdo z občanů by mohl na takovém místě chtít další developerský projekt., kancelářský budov už tu máme hodně.
To téma je tak rozvětvené, že ho nelze tady v diskuzi celé obsáhnout. Třeba si o něm promluvíme někdy u jednoho piva..
Mojmír Mikuláš, rodilý Žižkovákantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama