Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Líná opozice?!? - Pane Rute

21.12.2010 10:39 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, nuže ještě vysvětlení Vám:

na ustavujícím jednání zastupitelstva byli navrhováni kandidáti do Rady městské části, nikoliv do zastupitelstva (ti jsou voleni ve volbách). Rada je, dalo by se říct, místní vláda, kdežto zastupitelstvo je sněmovna (s trochou nadsázky). Což sociální demokraté navrhují svého kandidáta na premiéra, když koaliční smlouvu o vládní spolupráci na celostátní úrovni podepsali ODS-TOP-VV? To se prostě nedělá, k ničemu to není.
Mohu ovšem vyvrátit Váš dojem, že jsme nikoho nikam nenavrhli. Naopak. Navrhli jsme jako ŽNS a máme zastoupení ve všech zřízených komisích a do výborů, kam se bude volit na zastupitelstvu dnes, máme také všude své návrhy. Zde to smysl pochopitelně má.
Poslední moje poznámka se týká smířlivosti. Je začátek volebního období a je myslím jedině správné začít s novými lidmi v zastupitelstvu (TOP) po dobrém. Když bychom bouřili hned napoprvé, nezvolili by nás ani do těch výborů a komisí, abych tak řekl. A volební období je dlouhé, pan Kozák nám asi nepomůže jinak než nepříliš kvalifikovanou radou, takže práce bude na nás a je třeba si ji rozložit tak, abychom do cíle mohli doběhnout a ne dojíždět sanitkou. :-)

Zdraví Matěj Stropnickýantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama