Diskuse

Musíme se domluvit, říkají noví spolupředsedové Zelených na Praze 3

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

11.1.2017 16:56 vložil Bohumil Čáp

Dobrý den,
dovolte mi, abych tu karlínskou zkratku trochu rozvedl. Nejde jistě o to, aby se nic karlínského neobjevilo na Žižkově. Určitě tedy nejde o to, abychom neinvestovali do chodníků.
O co mi jde je proměna rázu čtvrti. Jsou to poměrně neobjektivní kvality a těžko vám mohu něco dokázat, ostatně mám za to, že i sociální struktura Karlína a Žižkova je příliš málo vědecky zmapována, abychom mohli hovořit "nad čísly", ale troufám si tvrdit, že je Karlín se po povodni 2002 značně proměnil a že to má za příčinu masivní investice do nemovitostí. Uvolnilo se místo a developeři (menší i větší) neváhali. S těmito penězi přišla i charakteristická ekonomická aktivita a lidé, kteří se této aktivitě věnují. Na drahé nájemné je zkrátka třeba vydělat. No a ti, kteří na to nemají a zdaleka nejde pouze o romskou menšinu, ale kdokoliv, kdo má hlouběji do kapsy: studenti, starší lidé, mladé rodiny, samoživitelky, anebo lidé, kteří si vydělávají v nekomerční sféře, kutluře, sociálních službách, učitelky, na ty je vyvíjen tlak k odchodu.
A já si myslím, že tím každá komunita o něco přichází.
Když hovořím o Karlínu mám na mysli tuto proměnu, ne obchůdky na každém rohu. O tom ostatně hovořím v rozhovoru.

Budu rád, pokud mi dáte vědět, zda je takto pro vás přijatelnější názor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

26.1.2017 10:25 vložil JV

To by bylo super. Je pravda, že Karlín působí sterilně a snobsky, ale také je pravda, že na Žižkově je velkej bordel. Některé ulice jsou doslova udušeny automobilovou dopravou a žádnému podnikání se tu nedaří.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

3.3.2017 13:58 vložil Ondra P.

Teda to jsou gauneři. Chudinky samoživitelky!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

3.3.2017 23:43 vložil Radek

To je prostě zákonitost, že v lepších čtvrtích nemohou bydlet nepříjmoví či chudší vrstvy. Naříkat, že v lepší čtvrti nebydlí ti co na to nemaj, je spíš nářek do Rudého Práva.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama