Diskuse

Nákladové nádraží Žižkov přestalo po 80 letech sloužit svému původnímu účelu

Vložit nový příspěvek

nadraží má fungovat

16.9.2016 08:55 vložil Mirek

Nakladové nádraží nemělo nikdy přestat fungovat. Je to ideální terminál pro příměstské vlaky. Lidé by nechali auta doma a od vlaku by dojeli pohodlně tramvají do centra, nebo by přestoupili na novou linku metra. Proč tohle nikdo z vedení města není schopen prosadit? Místo toho se nádraží zlikviduje a trasa metra se postaví jinudy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: nadraží má fungovat

16.9.2016 20:57 vložil zdenek

není nic platné psát názory a kritiku na kauzu3. Je třeba , založit sdružení, které by napsalo podněty a návrhy a jednat s Drahami a Magistrátem a ještě mít podpisy obyvatel. není to nesplnitelné,začněte s tím někdo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: nadraží má fungovat

22.9.2016 22:03 vložil Radek

Protože lidi se nechovají podle plánů urbanistů od rýsovacího prkna, toto jsou vše jen zidealizované představy, že lidi najednou přestanou jezdit autem a přesednou na městskou. Ovšem souhlasím s tím že Metro by mělo být. Ovšem tahle doba plánuje metro do polí nebo do obklik, místo do hustě zalidněných čtvrtí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: nadraží má fungovat

10.10.2017 15:02 vložil I.P.

Pro příměstské vlaky by postačovala jedna kolej, nebo dvě.

Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se rezolutně počítalo s likvidací bez možnosti zachování aspoň té jedné koleje pro linky "S", ale jen co by se kolejiště zcela vytrhalo, tak že by se najednou vyrojily úvahy o zavedení linky "S". Zkrátka, proč to dělat jednoduše (zachovat jednu kolej), když to jde složitě (zrušit a pak obnovit).


Reagovat  Reagovat s citací


Ničení

14.9.2016 12:29 vložil Kernel

Destrukce pokročila rychle. Je to tam vážně poničené sprejery, lovci kovů, bezdomovci..... mnoho odpadlů a pod. Výhybky již těžko zprovoznitelné.

Přitom s omezováním os/nák. dopravy by to smysl dalo. Vynuceně/s dotací.
V Berlíně mají pro jedno takové nádraží překladiště na nákladní tramvaj.

Další a další zástavbou se zhoršuje kvalita na Žižkově rapidně. Nemyslím psí hovna a odpadky, to je asmozřejmé, ale doprava.
Cesta z Ohrady na Florenc, Slavii ráno nebo z Vysočanské přes Krejcárek odpoledne je peklo a MHD se vůbec nehýbe. Lidi nepochopí, že nemají jezdit 3t SUV centrem a jejich počet se na P3 zvyšuje.


Reagovat  Reagovat s citací


to se čekalo

3.3.2016 07:43 vložil petr

Bylo to samozřejmě nevyhnutelné jen se pořád nevědělo kdy ! Ted jsou posunovači v mělníku ačkoliv s nostalgií vzpomínají na žižkov a srdce jim krvácí.Jak říká posunovač miloš byly vyhnáni do vyhnanství


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama