Diskuse

Ing. Vladislava Hujová, TOP 09: Nákladové nádraží Žižkov - Kde je vůle, je i cesta

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 16:16 vložil Jirka Ptáček

Tomáši, pamatuji si na text Matěje Stropnického o Žižkovském masopustu. Tehdy prohlašoval, že "sousedská pospolitost ale vzniká jinak, spontánně". Lamentoval nad výdaji z obecního rozpočtu, které do této "veselice" plynou.

Ty akce jsou z hlediska vkusu dost odlišné, nicméně mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát. Obě jsou totiž naprosto závislé na dotacích z veřejného rozpočtu, takže odmítnutí jedné v podstatě znamená i negaci té druhé.

Píšeš, že akci navštívilo 20 000 účastníků. Můžeš mi prosím napsat, kolik peněz tato akce stála? Snadno se dopočítáme hodnoty jedné "bezplatné" vstupenky.

Abychom si dobře rozuměli, můj postoj k NNŽ není vůbec odmítavý. Ten prostor má své kouzlo. V principu neodmítám ani dotování podobných kulturních akcí, ale vadí mi černobílé spektrum hodnotících vyjádření.


Reagovat  Reagovat s citací


Tady není developerovo

3.10.2014 11:21 vložil Michal Konvička

V rozpočtu P-3 pro rok 2014 figuruje částka 1.900.000 Kč na kulturní programy NNŽ a z další položky ve výši 500.000,-Kč bylo čerpáno pro NNŽ na nespecifikované nájmy. Stropnického proklamovaná vize postupu "step by step", jak se o ní zmiňuje ve svém novém příspěvku, dostává NNŽ do velmi komplikované situaci. Domnívat se, že radnice P-3 nebo magistrát bude financovat nákup či rekonstrukci objektu je nezodpovědná a nachází se v poloze ",science-fiction". Spíše se rýsuje budoucnost, že se současný stav "zakonzervuje" na dlouhá léta a radnice bude dál nezodpovědně utrácet další peníze za promo akce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tady není developerovo

3.10.2014 12:51 vložil Heller

Správně, mám stejný názor!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tady není developerovo

3.10.2014 15:34 vložil Tomáš Mikeska

Jirko,
úplně stejný na zbytečně plýtvání financí mám já a také zakladatel masopustu na Žižkově Dan Merta. V době kdy jsem byl starostou, pořádali jsme masopusty s Danem Mertou na Praze 3 s příspěvkem MČ Praha 3 cca 100 až 200 tisíc., ještě v roce 1998 měl odbor kultury rozpočet na nákup služeb 670 tisíc a z toho zajišťoval kulturu na Praze 3 včetně masopustu a vinobraní. Pro rok 2014 je v rozpočtu MČ Praha 3 už 7 miliónu Kč na „Tradiční akce městské části Praha 3 (Žižkovský masopust, Vinohradské vinobraní, Žižkovské Pivobraní, Husité na Vítkově, koncert v kostele sv. Prokopa, adventní koncert v kostele Nejsvětějšího srdce páně)“. Uměli jsme sehnat finance od sponzorů a masopust dělali místní studenti a umělci.
Obdobně jsme s Danem Mertou postupovali na festivalu Landscape 2014. MČ Praha 3 zaplatila jen menší část nákladů, přispěla na Festival Landscape 2014 částkou 757 700,-Kč, celkové náklady Landscape jsou 1 620 tisíc Kč. Když už to chceš spočítat tak na jednoho návštěvníka MČ Praha 3 zaplatila vstupenku za 38,- Kč. Pokud to přepočteme na 7 mil. s příspěvkem 38,- Kč na osobu tak na akce výše uvedené Žižkovský masopust, Vinohradské vinobraní, Žižkovské pivobraní, Husité na Vítkově, koncert v kostele sv. Prokopa, adventní koncert v kostele Nejsvětějšího srdce páně by mělo přijít 184 210 občanů, nevím, zda jich tam tolik bylo?
Tradiční akce podporuji, ale mám značné výhrady k ceně, za kterou jsou realizovány. Pokud budu zvolen do Zastupitelstva Městské části Praha 3 určitě budu požadovat nápravu, řádná výběrová řízení na pořadatele a aktivní účast studentů, podnikatelů a občanů Prahy 3..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

10.10.2014 16:52 vložil Vašek

Pánové a dámy přiznejme si to. Parodie prohlášení kulturní památkou kontejnerové překladiště a betonovým nesmyslem, kterých je po republice tři p…. nám svůj účel splnila. Potrápili jsme Hurdu, který si s námi léta p… vytíral. No a co teď s tou hrůzou budem dělat? No, sypat do toho peníze, naštěstí né naše, od toho máme radnici a ti šikovnějsí z nás, co si na tu radnici z vůle lidu sednou a funkcičku poberou z toho i něco mít budou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tady není developerovo

10.10.2014 16:58 vložil holobrádek

Dnes Tady není developerovo rozesílalo zpravodaj se Stropnického agitkou. Po volbách budou opět prostými aktivisty, kteří potřebují granty na besedy a kulturu. Paní Bunžová v pracovní době pracovat pro zelené a všichni budou prohlašovat, jak otevírají radnici.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama