Diskuse

Reakce na příspěvek

Jsem z toho jelen

2.7.2014 21:36 vložil Šimák

Musím se přiznat, že jsem z článku paní Johnové poněkud jelen. Nejenom, že ta dáma zpochybňuje text z Žižkovských listů, ale zpochybňuje dokonce i argumenty, které jsou publikovány na webových stránkách jejího vlastního sdružení Pražské matky.
Pro příklad, paní Johnová tvrdí, že „teprve s novým vedením se daří dotáhnout navrhované změny k realizaci.“ Oproti tomu na webu svého sdružení uvádí, že „přestože však již bylo navrženo a zpracováno několik dopravních studií s různými variantami a různými autory, žádný z návrhů se dosud neuskutečnil.“ Přestože zde chválí pana Ruta za to, jak do celé věci razantně vstoupil, na svém webu zdůrazňuje, že „jediní, kteří ve skutečnosti převzali za tragédii skutečnou odpovědnost, jsou občané – rodiče dětí ZŠ Lupáčova. „Domníváme se však, že odpovědnost musí převzít i zástupci města a MČ tím, že nebezpečnou křižovatku i okolí školy neodkladně zrekonstruují,“ tvrdí na svém webu Pražské matky. Z toho snad jasně vyplývá, že podle ní pan Rut odpovědnost zatím nepřevzal.
A další naprosto absurdní rozpor v tvrzeních paní Johnové. Podle textu na Kauze3 se panu místostarostovi Rutovi „konečně podařilo posunout realizaci původních návrhů dopředu, nechal zpracovat projektovou dokumentaci a radnice rozhodla o uvolnění prostředků na realizaci.“ Na svém webu však paní Johnová naopak tvrdí, že se žádný z návrhů dosud neuskutečnil, protože je na něj „podle odpovědných míst nedostatek finančních prostředků v rozpočtu hl. města Prahy, které je vlastníkem zmíněných komunikací, a peníze scházejí i v rozpočtu MČ, kde sedí pan Rut. (Zvláštní, že v roce 2012 vyčleněny na tuto investiční akci Prahou 3 byly. Kam se tedy najednou poděly?). Zatímco v tomto článku tedy radnice finance vyčlenila, na svých stránkách Pražské matky prezentují názor, že „ hlavní příčina toho, proč ani smrt dítěte nepohnula město k akci, spočívá v neochotě uvolnit větší finanční prostředky na bezpečnost nejslabších.“
V čem je tedy problém, aby radnice zainvestovala rekonstrukci zmíněné křižovatky, když na to měla vyčleněny finance již před třemi lety? V čem je problém s TSK, když vedení Prahy 3 i města drží v rukou TOP 09. Stejně se na TSK může vymlouvat i minulé vedení žižkovské radnice.
A k přechodům na Želivského. Že má Žižkov nejnebezpečnější přechody, netvrdí jen Žižkovské listy, ale i ostatní media. Viz třeba článek v Pražském deníku: Nejrizikovější přechody pro chodce? Najdete je v Praze 3. Každý, kdo tam vystupuje, ví, že je to tam lidově řečeno o hubu a nemusí číst statistiky. Možná by bylo lepší se zaměřit na zlepšení situace, než řešit nějaké žabo-myší války s nějakým bývalým úředníčkem.
Ať mi ale , probůh, nikdo z radnice neříká, že na přechody nejsou peníze, když mají finance na nakupování VIP salónků na fotbalových stadionech za 11 milionů korun.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama