Diskuse

Vzpomínky na Olšanské náměstí

Vložit nový příspěvek

Klukovská léta

25.9.2020 12:00 vložil Jiří Šoupal

Jako učedničtí kluci scházeli jsme se u Stromu, zpívali a hráli na kytaru. Byli jsme parta co jezdila na čundry. To byla padesátá léta. Říkali jsme si 7 bratři. Obsluhoval nás Hančův zeť Eda Kubín. Zašli tam často hrobníci, kteří skončili vždy špatně. Také tam občas přišel se džbánkem pro pivo herec Stan. Neuman, který bydlel v rodinném domě svého otce Stanislava Kostky proletářského to básníka. Ten dům pod kopcem tam stojí dodnes. Rybníček Olšanský, kolikrát se pod námi prolomil led při nedočkavým zkoušení. Když byla průtrž mračen, rybníček nabral vodu z celých Olšan a zazlobil. Vylil se z břehů a voda pokračovala do ulic. Dalo by se toho napsat ještě mnoho. Tam jsme prožívali dětství.

Reagovat  Reagovat s citací


sběrna starého papíru,kostí,hadrů,železa ap.

6.5.2015 16:53 vložil Luboš Braňka

Chci pouze připomenout, že za rybníčkem na začátku nouzové kolonie pod Křížkem (za Milíčovým domem) fungovala nevábně vonící sběrna druhotných surovin (řečeno dnešním názvoslovím), které jsme říkali Na Smetance, nevím jak k tomu názvu přišla. Moc děkuji za vytvoření těchto stránek s fotografiemi, evokují mnoho vzpomínek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: sběrna starého papíru,kostí,hadrů,železa ap.

30.11.2022 22:52 vložil Antonín Malý

Ve sběrně byl pan Kouba s paní Koubovou, Název na Smetance nesla i hospoda kousek od Zeleného stromu v Táboritské ul roh se Sudoměřskou.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama