Diskuse

Reakce na příspěvek

Nejsme politicky ani účelově navedení

17.1.2017 23:10 vložil Gabriela Sedláčková

Vážená paní Ropková a Sociální demokraté Prahy 3,

jako "mluvčí" petičního výboru petice za zachování stávajícího organizátora FT na Jiřáku si tímto dovoluji reagovat na Vaši tiskovou zprávu. V ní mimo jiné prohlašujete, že naše občanská aktivita je politickým tlakem či politickými tahanicemi.

Je nám velmi líto, že jste podlehli tvrzením pana Bellu, který nás považuje za politicky a účelově navedené bohužel už od začátku. Domníváme se, že toto označení poprvé použil právě proto, aby degradoval a bagatelizoval občanskou iniciativu.

My, občané nejen Prahy 3 (aktuálně přibližně 2000 petentů z Prahy 3 a přes 3000 z ostatních částí Prahy) znovu a důrazně prohlašujeme, že nejsme nijak politicky ovlivňováni, ani nikým navedeni. Právě naopak. Různí petenti mají různé politické názory. S koalicí politických stran a nezávislých kandidátů Žižkov nejen sobě jsme začali za petiční výbor komunikovat až po prosincovém zasedání Zastupitelstva, na kterém nás už pan místostarosta Bellu za jejich spojence označoval. Naše komunikace začala proto, že jsme měli na věc podobný pohled, a bohužel musím zmínit i to, že šlo o jediné Zastupitele na radnici, kteří měli výraznější chuť naše argumenty vyslechnout.

Uvádíte, že máte k dispozici právní stanovisko, které říká, že veřejnou soutěž můžete jednoduše dokončit podpisem smlouvy. To je sice pravda, ale bylo by to pouze završení celého nešťastného postupu. Z našich dříve zmíněných argumentů opakujeme, že jsme přesvědčeni, že výběr byl vyhlášen a vyhodnocen nekorektním a zejména nezákonným způsobem. To dokládá jak vybrání uchazeče, tak i způsob hodnocení. World Production s.r.o., jak jste si jistě sami ověřili, je společnost bez zkušeností a referencí, což je v rozporu se zadávací dokumentací k veřejné soutěži. Subdodávky (zákonnou terminologií poddodávky) prokazované vadnou a obsahově prázdnou smlouvou se společností CH CATERING s.r.o., pro nás nejsou zárukou kvality FT, a zadávací dokumentace ani splnění technicko-kvalifikačních požadavků takovýmto způsobem neumožňovala. O to větší je naše rozhořčení pro to, že je zřejmé, že CH CATERING s.r.o. má přímé vazby na radnici. Mimochodem zrovna včera byla právě společnost CH CATERING s.r.o. napadena i vedením Viktoria Žižkov, že kam dodává na doporučení radnice občerstvení, a to z důvodu nespokojenosti členů klubu i hostů. Když CH CATERING s.r.o. není schopen na Žižkově ku spokojenosti občanů zajistit ani pivo a párek na Viktorce, jak by byl schopen udržet a provozovat dobře zajeté farmářské trhy?!

V tiskové zprávě uvádíte, že nechcete, abychom byli my, obyvatelé Prahy 3, a naše oblíbené trhy rukojmím politických tahanic a právních sporů. Zde je třeba uvést věci na pravou míru. Předně ve využívání ústavního práva a domáhání se zákonnosti nespatřujeme politické prostředky ani cíle. Tahanice a právní spory jsme začali právě my, občané! Sami jsme už znovu nechtěli přihlížet tomu, jak Praha 3 ruší něco, co dobře funguje. Jak právě tam, kde to běží jako na drátkách, vyhlašuje veřejnou soutěž, a naopak, na místech, která by pozornost zasloužila, se nedělá nic. Sami jsme se ozvali médiím, sami jsme se spojili s nezávislými právními zástupci, sami jsme se stali aktivisty. A žádáme, abychom i Vámi byli vyslechnuti a abyste nepodlehli demagogii pana místostarosty Bellu.

Píšete, že chcete, aby trhy fungovaly a nabízely co nejkvalitnější služby. Jistě se shodneme, že tak to doposud, po dobu posledních sedmi let pod vedením spolku Archetyp, bylo. Je nám tedy velmi líto, že když jsme poukázali na nezákonnost výběru a podivnou souhru náhod (CH CATERING s.r.o. jako "oblíbenec" pana Bellu a pan Bellu předsedou výběrové komise), vnímáte jako jediné možné řešení provozování FT vlastními silami. Z mnoha pražských míst máme, jako návštěvníci trhů, s tímto řešením velmi špatnou zkušenost, což si můžete ověřit sami (viz například trhy na "Kubáni"). O to víc si myslíme, že řešení není správné, pokud je "ušité narychlo, horkou jehlou". A vzhledem k tomu, že pan místostarosta přišel s návrhem před pár dny, a trhy mají za přibližně stejně dlouhou dobu začít, bude pro městskou část velmi náročné, spíše nemožné udržet dosavadní kvalitu trhu a zvládnout je uvést do provozu se všemi potřebnými zaměstnanci během několika dní.

Vzhledem k tomu, jak se celá situace vyvinula, považujeme za nejvhodnější a nejmoudřejší řešení prodloužit smlouvu stávajícímu provozovateli do 31. 12. 2017 (abychom netrhali farmářskou sezónu) a během roku 2017 připravit novou, transparentní soutěž podle zákonných pravidel.

Za petenty i další občany doufám, že než napříště občanskou iniciativu v tiskové zprávě označíte unáhleně za politický tlak, budete se o skutečný názor veřejností kriticky sami zajímat a nikoliv jen přejímat z úst jiných politiků.

Srdečně děkujeme za Váš čas, pozornost a případnou podporu.

S přáním klidného dne za petiční výbor,
Gabriela Sedláčkováantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama