Současné kauzy Prahy 3 - všeobecná diskuse

Vložit nový příspěvek

21.4.2009

Ropuchy na Parukářce

20.7.2011 17:49 vložil Michal Váňa

Zájemcům o dění na Praze 3 doporučuji kliknout na následující odkaz, v tomto prázdninovém období mi také premiéra pořadu utekla.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095913550-nedej-se/


Reagovat  Reagovat s citací


Smrtka

9.9.2011 16:40 vložil Jirka

Koho Vám připomíná ta smrtka?
http://www.youtube.com/watch?v=Ho4PI9zaZy4&feature=results_main&playnext=1&list=PLF26A532F4757BBEC


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Smrtka

10.9.2011 13:22 vložil Martin

Že by jistý Matušek v oblíbené značce šupáka Hurdy? ;)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Smrtka

14.9.2011 14:27 vložil Kardinál

Jako by Matuškovi z oka vypadla :-)


Reagovat  Reagovat s citací


podzemní kontejnery

3.12.2011 22:51 vložil Radek Stamenov

Přátelé, věřím, že tento web je dobré místo (z hlediska počtu sympatizujících, bohužel nikoli z hlediska efektu), kde si ulevit nad nefunkčními a vnucenými podzemními kontejnery na tříděný odpad. Doposud jen zabíraly parkovací místa, ale tento týden jsem s hrůzou zjistil, že dosavadní kontejnery byly staženy. Jsem opravdu zvědav, jak to bude za dva tři měsíce komentováno v Radničních nnovinách. Kolik to stálo a kdo to protlačil / inkasoval provizi?
Bezpečnostní ostrůvky Želivského, Sefertova a další radši bez komentáře.
Osamocený pozitivní případ je levné a efektivní (byť úzké) zpevnění šikmé vyšlapané spojky na Jiřího z Poděbrad.


Reagovat  Reagovat s citací


Praha 3 opět na webu bulvárních Parlamentních listů

11.1.2012 22:25 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Tentokrát o Tomáši Kalouskovi - viz http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Skandal-mistostarosty-Prahy-3-Pry-dal-pesti-kolegovi-pak-mel-sex-na-WC-219506


Reagovat  Reagovat s citací


Čistota ovzduší na Praze 3 za 70 mil. Kč

5.2.2012 15:06 vložil luca

Dobrý den, někdy cca před měsícem jsem našel malý článek v jedněch bulvárních novinách s tímto textem: "Obyvatelé třetí městské části budou nově znát kvalitu vzduchu, který denně dýchají. Praha 3 si tuto službu objednala na dalších patnáct let a zaplatí za ni sedmdesát milionů korun". Tolik citace. Tak jsem se snažil někde tyto informace najít - bohužel bezúspěšně (je možné, že špatně hledám, ale možná také v přemíře informací, které z MČ Praha 3 my obyvatelé dostáváme jsem je mohl přehlédnout). Jenom jsem našel usnesení rady č. 220 ze dne 20.4.2011 (http://www.praha3.cz/volene-organy/rada/usneseni/x2011/usneseni-rady-c-220-ze-dne-20-4-2011.html), kde rada schvaluje provedení koncesního řízení pro "Výběr koncesionáře pro poskytování monitoringu čistoty ovzduší na území Prahy 3". Realizací koncesního řízení byla pověřena AK Holec, Zuska & partneři za 980.000,- Kč, resp.1,176.000 vč. DPH. Neví někdo, kde bych ty informace o ovzduší našel? Je to samozřejmě k ničemu, protože mě osobně (předpokládám, že i ostatním) to nijak k ničemu nepomůže, ale když už za to platíme my všichni cca 4,6 mil ročně tak bych se rád kouknul. Děkuji a zdravím


Reagovat  Reagovat s citací


Hurda

9.2.2012 18:23 vložil Olda Polda

Vy nevíte z které kotelny Hurda vylezl?Vy neznáte jeho kamarády?Pamatuji ho jako utřinudláka když se paktoval s komunisty na Praze 3.Pak si sundal kabát a dál se kamarádil s bývalými členy KSČ v oblečcích modrých ptáků.A tak pokračuje dál za jejich podpory a dalších soudruhů z bývalé party v chobotničí politice.Ale je nutno si uvědomit,že žádný strom neroste do nebe a nakaždou svini se voda uvaří.


Reagovat  Reagovat s citací


kdo vládne?

10.2.2012 10:01 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Při pohledu na poslední anketu Kauzy3 mě napadá, že současné oficiální vedení Prahy 3 je vnímáno jako parta bezvýznamných lidí. Zatímco Hurda se Stropnickým jsou řadovými zastupiteli.


Reagovat  Reagovat s citací


Je Kauza3 objektivní

6.10.2012 13:01 vložil TRP

Určitě není. Kdo si toho ještě nevšiml, nechť si projde aktuality za poslední rok. Nedozví se z nich o panu Rathovi, asi proto, že je z ČSSD. Nedozví se nic o ministru Dobešovi a nefunkčních registrech vozidel, asi proto, že je VV a pak lidem. Nedozví se nic o ministru Drábkovi a panu Šiškovi, že by proto, že je to TOP 09. Asi se tady nepsalo, že pan Stropnický probumbal řidičák, není zelený? No pane Ptáčku (TOP09), pane Konvičko (VV) a pane Trejtnare (Zelení, ŽnS), tak jak je to s tou objektivitou? A vám ostatním to opravdu není divné?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je Kauza3 objektivní

6.10.2012 22:33 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
vysvětlení je prosté. K3 je lokálním zpravodajem o Praze 3. Psát zde o kauze středočeského hejtmana by bylo stejně mimo deklarované téma, jako bychom zde propírali senátora Nováka z ODS, který byl odsouzen za přijetí čtyřicetimiliónového úplatku.

Současně připomínám, že jsme opakovaně nabízeli prostor i zastupitelům z ODS. Je pouze jejich problém, že jej nikdy nevyužili.


Reagovat  Reagovat s citací


"Mobilní zeleň" v Olšanské ulici

9.12.2012 17:36 vložil bganicky

Dobrý den,

docela mě zaráží, že nikoho z kauzy3.cz netrkla kauza betonových kontejnerů alias "mobilní zeleně" v Olšanské ulici (viz http://www.praha3.cz/oblasti-pusobnosti/zivotni-prostredi-odpady-a-uklid/olsanska-ulice-by-se-mohla-zazelenit.html). To to tady opravdu nikomu nevadí? Přijde vám to jako rozumné řešení městské zeleně? Mám dojem, že jestli MČ Prahy 3 bude následovat příklad z Prahy 5, tak se nám z tohoto původně "nouzového řešení" stane norma a my už v Praze nové stromořadí asi nikdy neuvidíme. Argument s inženýrskými sítěmi a drahými přeložkami totiž půjde zřejmě efektivně použít u jakékoliv komunikace ve městě.

Ještě je šance toto řešení zastavit. Radnice zřídila e-mailovou adresu mobilnizelen@praha3.cz, kam mohou občané psát své připomínky k záměru a ty pak údajně budou zohledněny ve finálním rozhodnutí. Odeslat svou připomínku můžete případně i odsud: http://www.mobilnizelen.eu/

Díky každému, kdo si najde čas a napíše radnici svůj názor.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

DISKUSE

Kdo to podepsal?

Kdy a kdo tyto konkretní dvě smlouvy (s ODS a Banzai) podepsal?
pokračování

Re: Nádhera

Zdravím Pepo, drž se starej Žižkováku !!!
pokračování

Nádhera

Vážení,nádherně popsaná historie dnešní ,,Seifertky". Sám jsem bydlel na jejím konci (Táboritská 2) déle než 40 let,a prožil tam více než 1/2 života.. Dnes tam bydlí syn a ...
pokračování

Re: Re: upřesnění k jedné fotografii pana Vaňka

Dobrý den,jsem velmi rád,že se ještě někdo zajímá o historii Žižkova. Hospoda se jmenovala U Slanců,a nebyla hospodou obyčejnou! Chodil jsem tam tátovi pro pivo a vždycky jsem dostal ...
pokračování

Paní Jiřičná vyklízí své zaprášené šuplíky v Česku

Velmi děkuji za příspěvek p. Žaloudka. Při prvním pohledu na toto " krajkoví " Jiřičné jsem si vybavila Emiráty a nevím, proč by měly stát v komplexu, který je strohý a ...
pokračování

Nejčtenější

Podivné pronájmy na poliklinice

Když jsem se v prosinci minulého roku stal předsedou komise pro Vedlejší hospodářskou činnost na Praze 3, tušil jsem, že nás čeká mnoho práce. To, s čím jsem se následně ohledně nebytových prostor setkal, ovšem zdaleka předčilo moje očekávání. Rozhodl jsem se tedy o své zkušenosti podělit v sérii článků. Tento je první.
pokračování

Zelení: Každé dítě si zaslouží domov

Jedním z cílů Zelených na radnici Prahy 3 je aktivně řešit bytovou nouzi rodin s dětmi s trvalým pobytem na Praze 3, žijících na ubytovnách nebo v azylových domech. Směřujeme k tomu prostřednictvím nových Pravidel podporovaného bydlení, jejichž přípravy jsou téměř u konce.
pokračování