Současné kauzy Prahy 3 - všeobecná diskuse

Vložit nový příspěvek

21.4.2009

Ropuchy na Parukářce

20.7.2011 17:49 vložil Michal Váňa

Zájemcům o dění na Praze 3 doporučuji kliknout na následující odkaz, v tomto prázdninovém období mi také premiéra pořadu utekla.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095913550-nedej-se/

Reagovat  Reagovat s citací

Smrtka

9.9.2011 16:40 vložil Jirka

Koho Vám připomíná ta smrtka?
http://www.youtube.com/watch?v=Ho4PI9zaZy4&feature=results_main&playnext=1&list=PLF26A532F4757BBEC

Re: Smrtka

10.9.2011 13:22 vložil Martin

Že by jistý Matušek v oblíbené značce šupáka Hurdy? ;)

Re: Smrtka

14.9.2011 14:27 vložil Kardinál

Jako by Matuškovi z oka vypadla :-)

podzemní kontejnery

3.12.2011 22:51 vložil Radek Stamenov

Přátelé, věřím, že tento web je dobré místo (z hlediska počtu sympatizujících, bohužel nikoli z hlediska efektu), kde si ulevit nad nefunkčními a vnucenými podzemními kontejnery na tříděný odpad. Doposud jen zabíraly parkovací místa, ale tento týden jsem s hrůzou zjistil, že dosavadní kontejnery byly staženy. Jsem opravdu zvědav, jak to bude za dva tři měsíce komentováno v Radničních nnovinách. Kolik to stálo a kdo to protlačil / inkasoval provizi?
Bezpečnostní ostrůvky Želivského, Sefertova a další radši bez komentáře.
Osamocený pozitivní případ je levné a efektivní (byť úzké) zpevnění šikmé vyšlapané spojky na Jiřího z Poděbrad.

Praha 3 opět na webu bulvárních Parlamentních listů

11.1.2012 22:25 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Tentokrát o Tomáši Kalouskovi - viz http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Skandal-mistostarosty-Prahy-3-Pry-dal-pesti-kolegovi-pak-mel-sex-na-WC-219506

Čistota ovzduší na Praze 3 za 70 mil. Kč

5.2.2012 15:06 vložil luca

Dobrý den, někdy cca před měsícem jsem našel malý článek v jedněch bulvárních novinách s tímto textem: "Obyvatelé třetí městské části budou nově znát kvalitu vzduchu, který denně dýchají. Praha 3 si tuto službu objednala na dalších patnáct let a zaplatí za ni sedmdesát milionů korun". Tolik citace. Tak jsem se snažil někde tyto informace najít - bohužel bezúspěšně (je možné, že špatně hledám, ale možná také v přemíře informací, které z MČ Praha 3 my obyvatelé dostáváme jsem je mohl přehlédnout). Jenom jsem našel usnesení rady č. 220 ze dne 20.4.2011 (http://www.praha3.cz/volene-organy/rada/usneseni/x2011/usneseni-rady-c-220-ze-dne-20-4-2011.html), kde rada schvaluje provedení koncesního řízení pro "Výběr koncesionáře pro poskytování monitoringu čistoty ovzduší na území Prahy 3". Realizací koncesního řízení byla pověřena AK Holec, Zuska & partneři za 980.000,- Kč, resp.1,176.000 vč. DPH. Neví někdo, kde bych ty informace o ovzduší našel? Je to samozřejmě k ničemu, protože mě osobně (předpokládám, že i ostatním) to nijak k ničemu nepomůže, ale když už za to platíme my všichni cca 4,6 mil ročně tak bych se rád kouknul. Děkuji a zdravím

Hurda

9.2.2012 18:23 vložil Olda Polda

Vy nevíte z které kotelny Hurda vylezl?Vy neznáte jeho kamarády?Pamatuji ho jako utřinudláka když se paktoval s komunisty na Praze 3.Pak si sundal kabát a dál se kamarádil s bývalými členy KSČ v oblečcích modrých ptáků.A tak pokračuje dál za jejich podpory a dalších soudruhů z bývalé party v chobotničí politice.Ale je nutno si uvědomit,že žádný strom neroste do nebe a nakaždou svini se voda uvaří.

kdo vládne?

10.2.2012 10:01 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Při pohledu na poslední anketu Kauzy3 mě napadá, že současné oficiální vedení Prahy 3 je vnímáno jako parta bezvýznamných lidí. Zatímco Hurda se Stropnickým jsou řadovými zastupiteli.

Je Kauza3 objektivní

6.10.2012 13:01 vložil TRP

Určitě není. Kdo si toho ještě nevšiml, nechť si projde aktuality za poslední rok. Nedozví se z nich o panu Rathovi, asi proto, že je z ČSSD. Nedozví se nic o ministru Dobešovi a nefunkčních registrech vozidel, asi proto, že je VV a pak lidem. Nedozví se nic o ministru Drábkovi a panu Šiškovi, že by proto, že je to TOP 09. Asi se tady nepsalo, že pan Stropnický probumbal řidičák, není zelený? No pane Ptáčku (TOP09), pane Konvičko (VV) a pane Trejtnare (Zelení, ŽnS), tak jak je to s tou objektivitou? A vám ostatním to opravdu není divné?

Re: Je Kauza3 objektivní

6.10.2012 22:33 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
vysvětlení je prosté. K3 je lokálním zpravodajem o Praze 3. Psát zde o kauze středočeského hejtmana by bylo stejně mimo deklarované téma, jako bychom zde propírali senátora Nováka z ODS, který byl odsouzen za přijetí čtyřicetimiliónového úplatku.

Současně připomínám, že jsme opakovaně nabízeli prostor i zastupitelům z ODS. Je pouze jejich problém, že jej nikdy nevyužili.

"Mobilní zeleň" v Olšanské ulici

9.12.2012 17:36 vložil bganicky

Dobrý den,

docela mě zaráží, že nikoho z kauzy3.cz netrkla kauza betonových kontejnerů alias "mobilní zeleně" v Olšanské ulici (viz http://www.praha3.cz/oblasti-pusobnosti/zivotni-prostredi-odpady-a-uklid/olsanska-ulice-by-se-mohla-zazelenit.html). To to tady opravdu nikomu nevadí? Přijde vám to jako rozumné řešení městské zeleně? Mám dojem, že jestli MČ Prahy 3 bude následovat příklad z Prahy 5, tak se nám z tohoto původně "nouzového řešení" stane norma a my už v Praze nové stromořadí asi nikdy neuvidíme. Argument s inženýrskými sítěmi a drahými přeložkami totiž půjde zřejmě efektivně použít u jakékoliv komunikace ve městě.

Ještě je šance toto řešení zastavit. Radnice zřídila e-mailovou adresu mobilnizelen@praha3.cz, kam mohou občané psát své připomínky k záměru a ty pak údajně budou zohledněny ve finálním rozhodnutí. Odeslat svou připomínku můžete případně i odsud: http://www.mobilnizelen.eu/

Díky každému, kdo si najde čas a napíše radnici svůj názor.

Vložit nový příspěvek

DISKUSE

Re: Re: Bezdomovci

Dobrý den, já docela paní chápu. Každý den, když stojím na zastávce tramvaje Husinecká, tak se tam na lavičce na zastávce povalují opilí bezdomovci, motají se přes koleje do ...
pokračování

Re: Bezdomovci

Pani prosim zamyslete se nad sebou a nebudte oskliva. Vam je lito nekoho, kdo si po nekom sedne na lavicku? Me je zase lito tech, kteri nemaji kde slozit hlavu a ze zoufalstvi se museji opijet. Kdyz ...
pokračování

Re: Ještě horší

Žádné jiné "omamné látky" se nekouří, pochybuji, že by si tam lidé dávali heroin či dokonce crack.Sice chápu, že žít v centru samotného Žižkova se Vám v takových podmínkách ...
pokračování

Re: Re: Re: ulice Ochranova, Ochranářská

Ulice byla Ochranovská, podle města Herrenhut (Ochranów) v Horní Lužici, jež bylo centrem obnovené Jednoty bratrské. Dnešní 5ehořova, původně Havlíčkova. Název byl platný v letech ...
pokračování

Re: Re: K fotografii konce Karlovky - Řehořova

1897 až 1940 Havlíčkova (K. H. Borovský) 1940 až 1945 Ochranovská (Herrnhut - město v Lužických horách) 1945 až 1947 Havlíčkova 1947 dodnes Řehořova (vaný Krejčí, ...
pokračování