Stala se na Vítkově vražda?

Stala se na Vítkově vražda?

V sobotu 9. května jsme si doma přispali. Rolety jsme vytáhli před devátou a začali chystat snídani. Venku před domem stojí záchranka a policejní auto... Asi se někomu udělalo zle, pomyslím si při pití čaje. Za 20 minut se k policejnímu a záchranářskému autu přidalo pohřební a další policejní.

Nejsme sami, kdo kouká z okna a řeší to... Je sobotní dopoledne, svítí sluníčko, nikdo nespěchá. Stříbrné auto zastavuje poblíž policejního, rychle z něj vybíhá slušně vyhlížející muž a na cosi se ptá policisty, ten mu odpovídá a rukama šermuje směrem k bývalé železniční trati. Muž rychle běží naznačeným směrem.
Asi v 10 hodin přijíždí třetí policejní auto, ven vychází několik mužů v civilu, jeden má fotoaparát a lesklý kufřík. Je to policejní technik, který zajišťuje stopy a důkazní materiál. Není pochyb, že jde o pány z kriminálky...
Odpoledne se jdeme projít na Vítkov. Všechna auta postupně odjela až na jedno velké policejní. Po bývalé trati podél Vítkova stojí na jednom místě asi 10 uniformovaných policistů, tonfami rozhrnují keře a koukají na zem... Něco hledají. Ptáme se nejbližšího policisty, co se tu stalo? "Hledáme tu něco související s trestnou činností, ale nejsem kompetentní říct Vám cokoliv bližšího."
Na rozloučenou ještě dodává: "Nemusíte mít strach."
Druhá policejní parta je u mostu spojujícího sokolovnu s Vítkovem, na místě, kde přespávají bezdomovci.

Ví někdo, co se stalo? Co hledali policisté? Souvisí to nějak s bezdomovci, kteří přespávají nedaleko? Pro koho přijelo pohřební auto? Máme se něčeho nebo někoho obávat?
 

Policisté hledají důkazní materiál

Policisté hledají důkazní materiál

Místo, kde přespávají bezdomovci

Místo, kde přespávají bezdomovci

reklama