Diskuse

Radnice rozhodne za vás… nestarejte se jak!

Vložit nový příspěvek

zkostnatělá radnice

15.4.2008 16:10 vložil Ondřej Rut

Prezentace Radnice Prahy 3 na internetu je v současnosti skutečně ostudná. Nadějí může být jejich kompletní rekonstrukce, kterou schválila RMČ a která se nyní připravuje s vybranou firmou. Doufejme, že s novou podobou se rozšíří i množství poskytovaných informací. Pro nás jako zastupitele za SZ a nováčky na radnici v tomto volebním období byl chod radnice trochu šokem - podle vyjádření radních vše funguje pouze "na papíře". Přes naše opakované žádosti tedy není "technicky" možné dostávat podklady na zastupitelstvo či zápisy z Rady v elektronické podobě mailovou poštou. Podklady si musíme chodit vyzvedávat osobně na radnici v tištěné podobě (zásadně jednostranně). Stejně tak pokud máme zájem o elektronickou verzi nějakého usnesení, či zápisy z výborů a komisí, musíme chodit na radnici a žádat pouze tištěné kopie. Výjimkou jsou zápisy z důležitého výboru pro územní rozvoj, které dostáváme díky výjimečně laskavému úředníkovi a zveřejňujeme je na webu SZ Praha 3 (www.praha3.zeleni.cz) Když jsem žádal o novou bytovou koncepci odpovědného radního, který ji sám připravoval, bylo mi odpovězeno, že na celé radnici již není k dispozici, neboť po jejím schválení se maže ze všech počítačů a uchovává se pouze v tištěné podobě. Vím, že občanům mohou být tyto problémy vzdálené, jsou však ukázkou toho, jakým stylem je vedena radnice a Úřad městské části.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: zkostnatělá radnice

16.4.2008 00:34 vložil Tinka

Myslím, že se mýlíte, že by takové problémy byly občanům vzdálené, jenom si je možná nedávají do souvislosti s jinými nefungujícími (nebo špatně fungujícími) činnostmi. Třeba taková široká dostupnost informací o činnosti rady, komisí, a pod. a možnost se k nim vyjadřovat, by jistě mohla ve velkém množství případů vést k nápravě neodstatků, zefektivnění činnosti nebo přímo zabránění vzniku škod z nekompetentních rozhodnutí. To by ale chtělo jenom takovou maličkost: Aby si všichni volení denodenně opakovali, že mají co nejlépe sloužit svým občanům, a ne svému pohodlí a slávě...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: zkostnatělá radnice-dobře, ale co ty web. stránky?

21.5.2008 17:08 vložil Jana

Vážení,
sdělte mi, prosím veřejně, zda stránky, které jsem viděla dnes a patří mč 3 jsou ty poslední předělané a platné.

Já totiž nenašla jakýkoli přímý kontakt s radnicí.Jen odkaz na " Nejčastější dotazy " a tam je jen parkování.

Nějak se v tom nevyznám.
Ale pokud je to tak, jak si myslím, je možno požádat strany opozice touto cestou , aby podali rukou nerozdílnou stížnost k ombudsmanovi?
Nevidím zde svobodu prijevu.

Děkuji, Jana


Reagovat  Reagovat s citací


Re: zkostnatělá radnice

21.5.2008 17:21 vložil Olina

Vážený pane, velmi Vám děkuji za tato slova.

Vím, že chování radních na Žižkově je šílené.Ale tady na těchto stránkách někdo soustavně volá po ombudsmanovi a tak se ptám i já : proč nepodáte stížnost k JUDr. Motejlovi.
On - kromě kvalifikačních předpokladů má i svůj postoj vůči ODS, takže by to
nebyla zparchantělá kauza, jakých se ted rojí tolik.

Určitý popstup radní dodržovat musejí.Právo na včasnou a kvalitní informaci máte.
Překážky konané ze strany radních jsou účelové.Jsou v rozporu s dobrými mravy. Radní zneužívají moc veřejného činitele ve svůj prospěch.

Kromě toho - v 21. století jistě píšou materiály na PC a je nesmysl, že je neukládají.To tvrdí Vám.

Nevím, ale jediná strana tady na Žižkově , která ještě boduje a bojuje za nás je SZ. Tak Vám fandím a zkuste to.
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: zkostnatělá radnice

21.5.2008 23:58 vložil Ondřej Rut

Díky za Vaší podporu.

Skutečně vše nasvědčuje tomu, že jednání radnice je v tomto ryze účelové. Právo na informace však bohužel doposud nerozlišuje mezi tištěnou a elektronickou formou. Potvrzuje to i odpověď na naši stížnost na odbor kontroly veřejné správy Ministerstva vnitra z ledna tohoto roku - podrobnosti zde: http://praha3.zeleni.cz/1647/rubrika/zapisy-ze-zastupitelstva/

Ke stížnosti k ombudsmanovi jsme se zatím neodhodlali, již tak nám tyto žabomyší války o elektronický dokument žerou hodně času. Osobně bych se spoléhal spíše na apelování na vlastní volební program ODS pro Prahu 3 ve kterém se píše: "bude co nejméně formulářů, ty nezbytné lze vyplňovat pomocí moderních forem komunikace, kdy elektronická pošta nahradí několik návštěv v kanceláři" a "naše rozhodnutí budou vždy veřejná a transparentní ". Jak ostře to kontrastuje s praxí, se kterou se Zelení nyní setkávají!

Vkládáme naše naděje do zdravého úsudku občanů, kteří příště nebudou volit pouze podle obecných politických trendů, ale podle toho, jak si politické strany počínají přímo na žižkovské radnici. Znalost konkrétních lidí na žižkovské radnici je pro volební rozhodnutí klíčová. Kauza3 snad k lepšímu úsudku může pomoci. Zelení se proto snaží zde své názory a činnost prezentovat. Ostatně na výběr nemáme, do radničních novin nás nepustí.

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama