Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: achjo

11.11.2010 09:07 vložil Josef

...bez komentáře:

Proč je nutná změna na komunální úrovni? Protože je nutné strom léčit od kořenů!

Při hodnocení nesrovnalostí, vzniklých činností stávajících členů zastupitelstva MČ Prahy 3, je zapotřebí postupovat objektivně a racionálně; odstraňovat pochybení nekompromisně a hospodárně. Jsem přesvědčen, že řada rozhodnutí zastupitelstva jsou rozporuplná a nikoli v souladu se zájmy všech obyvatel Prahy 3. Takovéto chyby považuji za fatální, i s ohledem na fakt, že členové zastupitelstva zastávají především veřejnou funkci.

Posláním člena zastupitelstva je vyvíjet maximální úsilí pro nalezení řešení konkrétních problémů městské části a jejich rychlá a efektivní realizace. Do budoucna je nadále nepřijatelné, aby jakákoli činnost zastupitelstva byla netransparentní a utajovaná, neboť nelze pominout skutečnost, že jde o činnost veřejnou a pro veřejnost, přinášející užitek všem a ne pouze některým jednotlivcům.

Hlavním úkolem nového zastupitelstva bude se maximálně otevřít obyvatelům Prahy 3, více naslouchat jejich potřebám, více pro ně pracovat a více zracionalizovat a zefektivnit praktickou realizaci zvolených řešení. Bude nutné provést nezbytnou reorganizaci a nebát se inovací.

Mgr. Simeon Popov, kandidát do zastupitelstva MČ Praha 3

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jsem rodilý Žižkovák. Zaujatým, svým věkem ovlivněným pohledem jsem pozoroval a pozoruji dění kolem sebe. Postupně jsem začal rozeznávat více a více aspektů majících vliv na spokojený život. Bohužel, jsem nucen konstatovat, že zajímá-li se o ně někdo více, příliš důvodů ke spokojenosti nemá.

Nejvíce na mě působí okolí, kde trávím největší část života. Tedy Žižkov. Nemůže mi být lhostejné, pokud reprezentant někoho, koho jsem bláhově volil, naprosto bezostyšně a proti veřejnému zájmu likviduje udržované zelené plochy, někdy i s pietním místem. Příklad? Parčík u ulic Kunešova a Nad Žižkovskou vozovnou, u bazénu Pražačka, který vedení radnice za prodalo „za hubičku“ neprůhledné a.s. za účelem výstavby luxusního bytového domu.

Podobných příkladů by se našlo více. Sama se nabízí oblíbená otázka „cui prodest?“ neboli komu to slouží? Voličstvu ne. Zřejmě tedy vlastním kapsám zainteresovaných. Opravdu chceme takovéto pohrdání názorem obyvatel dále snášet? Já tedy rozhodně ne. Blíží se jedinečná možnost svůj názor vyjádřit. Blíží se komunální volby. Každý, komu na tom, kde a jak žije, záleží, by měl volit tak, aby nebyl za pár let rozčarován, cože to radnice provádí.

Jan Vokál, kandidát do Zastupitelstva MČ Praha 3

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Martin Dlouhy <martin.dlouhy@gmail.com>
> Předmět: Re: Prohlášení politických stran a TOP09 Prahy

> Datum: 12.7.2010 12:40:26
> ----------------------------------------
> Dobrý den,
>
> to že se TOP09 nepřipojila neznamená ještě nesouhlas s prohlášením.
> Spíše jde o to, že jako zřejmě nejmladší politický subjekt ještě nemáme
> dokončený program pro Prahu 3, zatímco pro ostatní subjekty jde 4 roky
> politických bojů. A tak vznikly pochyby, zdali se v takové situaci veřejně
> zavazovat k čemukoliv, když to není možné vyhodnotit souhlas vzhledem ke
> schválenému programu.
>
> Doc. Martin Dlouhý, TOP09antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama