Diskuse

Rozšířená verze ankety: Co nám strany chystají? Odpovídají Věci veřejné

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: privatizace všem?

7.10.2010 14:49 vložil Ondřej Rut (SZ)

Díky Pavlovi Dobešovi za upřesnění, v tomto se shodneme.

chk: podle mého názoru spoluvlastnictví obce na privatizovaných domech být i dlouhodobě může, úřad či obecní firma mohou v SVJ či družstvu obec zastupovat. Nabídnout dodatečnou privatizaci je také možné, když obec dojde k tomu, že má přebytek bytů pro sociální účely. Ještě upřesňuji - nájemník má ze zákona předkupní právo na privatizovaný byt po dobu 18 měsíců od učinění nabídky ze strany obce. Teprve poté může obec nabídnout byt někomu jinému. Dělat by to však rozhodně neměla - prodávat byty i s nájemníky by bylo od obce velmi neodpovědné a asociální, doufám, že k tomu docházet nebude.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: privatizace všem?

7.10.2010 16:54 vložil Pavel

není zač, jen upřesnění. Nejsem Pavel Dobeš z VV


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: privatizace všem?

8.10.2010 09:50 vložil chk

Pane Rute, Vy jste se zřejmě ještě nikdy nesetkal se společností Správa komunálního majetku Prahy 3 a.s., jinak byste tak lehkovážně nepřemýšlel o spoluvlastnictví soukromníků s obcí v jednom domě :-)
-
Měl byste si k problému sehnat více informací, poptat se třeba obyvatel nájemních domů, co si o privatizaci a správě obecního majetku myslí. Vaše názory mi připadají trochu naivní. Pravda, asi jsou lepší než pana Lochmana z ODS, pana Kuciána z ČSSD nebo paní Hujové z TOP09, ale stále nic moc.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: privatizace všem?

8.10.2010 10:47 vložil Ondřej Rut (SZ)

Pavel: tak to se omlouvám, doufám, že Pavel z VV odpoví podobně :)

chk: muselo by jít o spoluvlastnictví s SKM, která by byla řízena profesionály vybranými na základě výběrového řízení podle jejich zkušeností, nikoli na základě politické příslušnosti. SKM, která by zlepšila systém svého řízení. Nebo nejlépe SKM, která by byla zrušená a její kompetence by převzal opět úřad MČ. S SKM zkušenosti mám, a velké, od jejího vzniku bydlím v domě, který spravuje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: privatizace všem?

8.10.2010 11:09 vložil chk

Mě by přišlo jednodušší se podobnému hybridu vyhnout a při privatizaci se snažit o její co nejlepší průběh - což lze ovlivnit cenou a podmínkami privatizace obecně. Ostatně jako se to dělalo v celé republice - to jenom Praha 3 a její pobláznění radní z ČSSD a ODS vymýšleli něco "nového".


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: privatizace všem?

8.10.2010 12:35 vložil Pavel

pokud bude mít obec výrazně menšinový zbytkový podíl, pak v takovém soužití nevidím problém. Ten může nastat pouze v okamžiku, když obec by měla na SVJ většinu a k tomu ji při neúčasti některých členů může stačit i menšinový podíl. V každém případě i tak je to lepší varianta, než bránění oprávněným požadavkům nájemníků na privatizaci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: privatizace všem?

8.10.2010 15:06 vložil TRP

Vážený chk, máte vůbec představu, jak se taková akciovka ruší? Dělal jste to někdy? Víte, co to stojí prostředků? Asi ne, tak se zkuste někde zeptat. Neříkám, že současný stav je zrovna ideální, ale určitě vyjde levněji ho zachovat, do vedení prosadit odborníky a celé hospodaření zprůhlednit a umožnit důslednou kontrolu.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama