Diskuse

Ing. Vladislava Hujová, TOP 09: Nákladové nádraží Žižkov - Kde je vůle, je i cesta

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Tady není developerovo

1.10.2014 21:01 vložil Tomáš Mikeska

Škoda, že jste nenavštívili letošní Lanscape 2014 Praha. Návštěva cca 20 000tisíc návštěvníků nás přesvědčila, že vytvořit na Nákladovém nádraží Žižkov kulturně-společenské centrum a rozsáhlý park je správná. Je to dlouhá cesta, ale vyplatí se. Pokud budeme lamentovat nad vysokým státním dluhem a sedět za kamny, tak se asi nic na Žižkově nezmění a Žižkov se stane opět zaplivanou čtvrtí jako za dob komunismu. Kultura volný čas je to o co má obec pečovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

1.10.2014 21:53 vložil Simeon Popov

Dobrý večer pane Mikesko! Promiňte mi, ale 2 miliardy Kč by zaplatili všichni daňový poplatnicí v ČR, i ti co nikdy na Žižkov nezavítají a z kulturních akcí nebudou mít lautr nic! Chápu, že si někdo chtěl z NNŽ udělat pomníček a zpopulárnit toto místo obdobně jako např. Ostravu se svým festivalem. A nad státním rozpočtem pouze nelamentuji, např. budu ostře vystupovat (a i vystupuji) proti plýtvání financí ze státního rozpočtu či rozpočtu Prahy a budu-li zvolen, budu taky hlasovat PROTI! Je nutné najít jiné řešení, na které se mělo ale pamatovat před dobou, kdy se bušilo na brány Ministerstva kultury ČR. A ve věci zaplivané čtvrti, snad kandidujete taky a nedovolíte, po případném Vašem zvolení, aby se něco takového opět stalo nebo to bude při prosazování Vaších názorů stejné jako v případě stávajícího sdružení Ž(n)S, volalo totiž vždy při vyjednáváních po kompromisu, ale pouze ostatní ustupovali a hledali kompromisní řešení?! Závěrem by pak bylo, že pokud nebude po Vašem, tak tu naši čtvrť necháte zaplivat? Kultura a volný čas jsou součástí našeho života, ale jejich organizování a financování musí mít hlavu a patu. Adekvátní zázemí tady stále není a dlouho nebude. Tady totiž někteří aktivisté evidentně udělali chybu, kterou si ale nikdy nepřiznají, na to jsme si již taky zvykli! Co je správné určí i tyto volby a pak personální složení vedení nové radnice ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 03:28 vložil Šimák

Navštívili pane Mikesko, jako hezká akce, vo tom žádná, problém je, že, a to bez urážky, to je stejný počet návštěvníků za tři měsíce, jako projde farmatrhy na Jiřáku za jeden týden (na farmatrzích utratí peníze, tam se moc nehrnuli ani zadarmo). A je to jedna akce, navíc akce, kam byl vstup zdarma, kterou sponzorovala městská část (s čímž jako souhlasím, aby bylo jasno). Takže takovéhle akce nejen rekonstrukci nezaplatí, nejsou soběstačné a nevydělají ani na provozní náklady budovy. K tomu vemte v úvahu, že Praha má výrazný nadbytek prostor pro pořádání kulturních akcí a to prostor, které jsou pro většinu z nich vhodné, což NNŽ ani po rekonstrukci nebude a třeba muzika tam pořád bude znít tak děsně, jako zněla na těch koncertech, protože ty prostory nejde slušně nazvučit (a nikdy nepůjdou). Stejně tak je v metropoli nadbytek kongresových kapacit.
Takže shrnuto, z hlediska návštěvnosti (cca 250 lidí denně v průměru) byl Landscape i zadarmo propadák, komerčně by byl nerealizovatelný. NNŽ na většinu kulturních akcí není vhodný prostor. (Po pravdě si řekněme, on to není vhodný prostor téměř na nic - je to památkově chráněné betonové skladiště, které je dnes už nevhodné i jako skladiště, byť je to zajímavě řešené skladiště). Cokoliv tam tedy budete chtít vytvořit a udržet, nebude produkovat peníze na provoznmí náklady, bude to jen další náklady generovat. Takže se nebavíme jen o investici 2 miliardy na nezbytnou rekonstrukci, ale především se bavíme o stamilionech ročně, jenž do té budovy budou muset téct, aby měla nějaký účel.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 11:34 vložil Heller

Tomáši zdravím a maně si vzpomínám, jak jste ně na radnici s Danem Mertou přesvědčovali, že vše zaplatí Norské fondy. Zatím vše platí radnice, která si prostor pro kulturní hrátky pronajala.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 14:24 vložil Radek

Jenže tou kulturou zřejmě nebude areál Nákladového nádraží využit permanentně a v celém jeho rozsahu. Nakonec to vše dopadne tak, že budeme neustále hledat a vymýšlet nějaké kulturní akce, které by se tam konaly samoúčelně jen proto, aby se areál alespon zčásti na X dní v roce zaplnil a ve zbytku areálu se bude prohánět vítr. Něco jako na holešovickém Výstavišti.
Proč proboha neustále musíme vytvářet ze Žižkova něco, co nemá nárok na urbanistický rozmach, co nemá nárok na nová moderní centra bydlení, obchodu a firem? Co by bylo dnes ze Smíchova, kdyby se tehdy uchytil nápad, že Anděl zůstane takový jaký byl před 20 lety, periferní. Nyní tam budou přetvářet další území - kolem Smíchovského nádraží.
Záleží jen na nás, zda chceme mít Žižkov, kde budeme umrtvovat rozvoj a přirovnávat developery ke zlu, mít pocit že se budeme rozvíjet jen z kultury a pak se divit, že se k nám nestěhují noví obyvatelé, utíkají investoři, ujíždí nám vlak.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 16:02 vložil Lojza

Bravo Kuděj, bravo Radek a to ještě nevíte, kolik to všechno kulturní dění na NNŽ vlastně stálo.
A Šimák taky výbornej!
Pěkný den


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 16:16 vložil Jirka Ptáček

Tomáši, pamatuji si na text Matěje Stropnického o Žižkovském masopustu. Tehdy prohlašoval, že "sousedská pospolitost ale vzniká jinak, spontánně". Lamentoval nad výdaji z obecního rozpočtu, které do této "veselice" plynou.

Ty akce jsou z hlediska vkusu dost odlišné, nicméně mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát. Obě jsou totiž naprosto závislé na dotacích z veřejného rozpočtu, takže odmítnutí jedné v podstatě znamená i negaci té druhé.

Píšeš, že akci navštívilo 20 000 účastníků. Můžeš mi prosím napsat, kolik peněz tato akce stála? Snadno se dopočítáme hodnoty jedné "bezplatné" vstupenky.

Abychom si dobře rozuměli, můj postoj k NNŽ není vůbec odmítavý. Ten prostor má své kouzlo. V principu neodmítám ani dotování podobných kulturních akcí, ale vadí mi černobílé spektrum hodnotících vyjádření.


Reagovat  Reagovat s citací


Tady není developerovo

3.10.2014 11:21 vložil Michal Konvička

V rozpočtu P-3 pro rok 2014 figuruje částka 1.900.000 Kč na kulturní programy NNŽ a z další položky ve výši 500.000,-Kč bylo čerpáno pro NNŽ na nespecifikované nájmy. Stropnického proklamovaná vize postupu "step by step", jak se o ní zmiňuje ve svém novém příspěvku, dostává NNŽ do velmi komplikované situaci. Domnívat se, že radnice P-3 nebo magistrát bude financovat nákup či rekonstrukci objektu je nezodpovědná a nachází se v poloze ",science-fiction". Spíše se rýsuje budoucnost, že se současný stav "zakonzervuje" na dlouhá léta a radnice bude dál nezodpovědně utrácet další peníze za promo akce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tady není developerovo

3.10.2014 12:51 vložil Heller

Správně, mám stejný názor!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tady není developerovo

3.10.2014 15:34 vložil Tomáš Mikeska

Jirko,
úplně stejný na zbytečně plýtvání financí mám já a také zakladatel masopustu na Žižkově Dan Merta. V době kdy jsem byl starostou, pořádali jsme masopusty s Danem Mertou na Praze 3 s příspěvkem MČ Praha 3 cca 100 až 200 tisíc., ještě v roce 1998 měl odbor kultury rozpočet na nákup služeb 670 tisíc a z toho zajišťoval kulturu na Praze 3 včetně masopustu a vinobraní. Pro rok 2014 je v rozpočtu MČ Praha 3 už 7 miliónu Kč na „Tradiční akce městské části Praha 3 (Žižkovský masopust, Vinohradské vinobraní, Žižkovské Pivobraní, Husité na Vítkově, koncert v kostele sv. Prokopa, adventní koncert v kostele Nejsvětějšího srdce páně)“. Uměli jsme sehnat finance od sponzorů a masopust dělali místní studenti a umělci.
Obdobně jsme s Danem Mertou postupovali na festivalu Landscape 2014. MČ Praha 3 zaplatila jen menší část nákladů, přispěla na Festival Landscape 2014 částkou 757 700,-Kč, celkové náklady Landscape jsou 1 620 tisíc Kč. Když už to chceš spočítat tak na jednoho návštěvníka MČ Praha 3 zaplatila vstupenku za 38,- Kč. Pokud to přepočteme na 7 mil. s příspěvkem 38,- Kč na osobu tak na akce výše uvedené Žižkovský masopust, Vinohradské vinobraní, Žižkovské pivobraní, Husité na Vítkově, koncert v kostele sv. Prokopa, adventní koncert v kostele Nejsvětějšího srdce páně by mělo přijít 184 210 občanů, nevím, zda jich tam tolik bylo?
Tradiční akce podporuji, ale mám značné výhrady k ceně, za kterou jsou realizovány. Pokud budu zvolen do Zastupitelstva Městské části Praha 3 určitě budu požadovat nápravu, řádná výběrová řízení na pořadatele a aktivní účast studentů, podnikatelů a občanů Prahy 3..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

10.10.2014 16:52 vložil Vašek

Pánové a dámy přiznejme si to. Parodie prohlášení kulturní památkou kontejnerové překladiště a betonovým nesmyslem, kterých je po republice tři p…. nám svůj účel splnila. Potrápili jsme Hurdu, který si s námi léta p… vytíral. No a co teď s tou hrůzou budem dělat? No, sypat do toho peníze, naštěstí né naše, od toho máme radnici a ti šikovnějsí z nás, co si na tu radnici z vůle lidu sednou a funkcičku poberou z toho i něco mít budou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tady není developerovo

10.10.2014 16:58 vložil holobrádek

Dnes Tady není developerovo rozesílalo zpravodaj se Stropnického agitkou. Po volbách budou opět prostými aktivisty, kteří potřebují granty na besedy a kulturu. Paní Bunžová v pracovní době pracovat pro zelené a všichni budou prohlašovat, jak otevírají radnici.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama