Diskuse

Jak a proč pokračovat v privatizaci bytového fondu.

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

24.9.2008 08:50 vložil Jiří

dovolil bych si reagovat

"trh je asociální, vedl by k neúnosnému nepřiměřenému ždímíní nájemníků blížící se lichvě."
Tržní nájemné platí celá řada lidí a neexistuje žádný důvod, proč by měla existovat privilegovaná skupina platící regulované nájemné. Právě existence regulovaného nájemného vyhání tržní nájemné do nepřiměřené výše. Budou-li všechny byty pronajímány za tržní nájemné, zvýší to konkurenci a tržní nájemné bude stagnovat, v některých případech i poklesne. A pokud na tržní nájemné v Praze nemáte, pak je na čase zvážit bydlení jinde. Je to stejné jako s čímkoliv jiným... taky bych rád Mercedes, ale nemám na něj, tudíž mám ojetýho Fiata.
Čeho se bohužel obávám, že ani plná deregulace nájemného nezvedne nájem v obecních bytech na úroveň tržního nájemného

"A pokud ma nekdo predstavu o najemnem 100 a vice kc /m2, pak se to jinak nez sproste odirani nazvat neda."
Ukažte mi byt s nájmem za 100 Kč/m2, milerád se do něj přestěhuji...

"Vas argument, ze nekteri plati trzni - casto zlodejske najemne neni duvod k tomu, abyste tu skupinu odiranych jeste rozsiroval, pokud zamerne nechcete vytvorit parazitujici system."
Nikdo není k placení takového nájemného nucen... každý si může zvolit bydlení mimo Prahu a každodenní dojíždění... (náklady na tržní nájem mimo Prahu a dojíždění vlakem jsou pod úrovní tržního nájemného v Praze)

" Nájemníci bydlí v bytech nezridka i pul stoleti. Nájemným byty davno splatili. V této zemi se kdeco rozkrádalo...."
Nájemným se byt nesplácí, nýbrž pronajímá! Že se v této zemi (stejně jako v každé jiné na celém světě) mnoho věcí rozkradlo je pravda - nedává to však nikomu právo krást také.

"Ze tim vasim trhem znevyhodnite rodiny s detmi, duchodce, samozivitelky a socialne slabsi, kteri nemohou ustat v konkurenci s obcany, casto cizinci, kteri se ve vicevydelecnych osobach sdruzi v jedne domacnosti."
Toto není otázka regulovaného nájemného, ale sociálního systému, který by měl osobám v nouzi pomoci. Ke konkrétním skupinám:
Co se týče důchodců, tak neexistuje jediný důvod, proč by důchodce v Praze neměl platit tržní nájemné... je pouze na jeho rozhodnutí, kde chce bydlet... mimo Prahu jsou nájmy podstatně nižší - to, že tu bydlí 50 let NENÍ DŮVOD!
Rodiny s dětmi - je na rozhodnutí každého do jakého prostředí si dítě pořídí - dítě nemám a pořídím si ho v okamžiku, kdy budu mít zajištěno bydlení a svým platem budu schopen rodinu uživit. Že si někdo k platu 15000 hrubého pořídí tři děti je pouze nezodpovědné chování a není důvod toto chování jakkoliv podporovat slevou na nájemném apod...
sociálně slabší a samoživitelky - jak psáno výše, je to otázka sociální pomoci - tj. stát by měl pomoci těm, kteří se ne vlastní vinou ocitli v tíživé sociální situaci - a to i třeba sociálními byty s regulovaným nájemným
konkurence cizinců, kteří se sdruží v jedné domácnosti - nikomu není bráněno udělat totéž

Pana Konvičku neznám, na Praze tři nebydlím, jen jsem náhodou našel tento článek a Váš příspěvek, na který jsem měl touhu zareagovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

24.9.2008 15:55 vložil xxx

bože vy jste charakter. Ať posoudí každý sám po přečtení vašeho članku.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

24.9.2008 17:26 vložil Pavlina

myslim, ze nejlepe udelate, kdyz nechate na obcanech Prahy 3, kterym majetek P3 patri, jakou vysi najmu v obecnich bytech chteji platit. Vy obcanem P3 nejste, sam jste to sdelil, tak do toho nemate co mluvit. Vase prupovidky o socialnim systemu jsou usmevne. V dobe, kdy ma vlada problem vyclenit par stovek korun mesicne pro duchodce by mela prispivat na bydleni socialnim skupinam v rozsahu tisicu korun proto, aby nekteri spekulanti z rad pronajimatelu mohli realizovat sve lichvarske zisky a zneuzivat sveho postaveni, ktere ze samotne podstaty bydleni a mnoha dalsich pusobicich faktoru vyuzivaji. Vy byste tu nejradeji asi vytvoril americky model, kdy obcan drzi nemovitost ci najem prumerne 4 roky a pak jak kocovny cikan tahne jinam, zrejme motivovan snahou se paraziticky nakveblovat do bytu na ukor jineho najemnika, popripade mozna patrite mezi spekulanty, kterym by asocialni model bydleni velmi vyhovoval, k realizovani zisku. V kazdym pripade vase nazory o vystehovani lidi o vas dostatecne vypovidaji. Nazory, ktere nejsou o nic mene, bezcharakterni, nez nektere praktiky minuleho rezimu, s tim rozdilem, ze k uplatnovani svych zajmu vyuzivate diktat kapitalu, zaobalene do libivych hesel. V naslednych volbach budou mit obcane moznost vyjadrit svuj nazor a vystavit stopku asocialum, sobcum a elitarum a podobnym


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

9.10.2008 12:08 vložil Jiří

Vaše poznámky jsou mimo jakoukoliv realitu... majetek Prahy 3 občanům Prahy 3 nepatří, nýbrž si ho pronajímají...

nikoho nikam násilím stěhovat nechci, pouze říkám, že každý si má pořídit takový majetek, na který má.... stejně tak jako já... neexistuje žádný důvod k vyčlenění privilegované skupiny obyvatel, která bude platit nájem nižší než ostatní...

mezi spekulanty nepatřím... v obecním bytě nebydlím, ale platím běžný tržní nájem. Byt si pořizuji na hypotéku (mimo Prahu, neboť na byt v Praze zkrátka nemám), kterou budu splácet 30 let, při troše štěstí možná trochu kratší dobu a nemám jakýkoliv zájem na tom, abych někomu ze svých daní dotoval údržbu jeho domu, neboť regulované nájemné na pokrytí nákladů nestačí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

9.10.2008 12:35 vložil pav

ekonomicke najemne cini 58kc/m2. Pokud vim, tak regulovane najmy jsou v Praze vyssi. Takze Vy ani nikdo jiny regulovanym najemnikum nic nedotujete. Naopak, danovi poplatnici dotuji Vas a Vasi hypoteku, ktera je podporovana statem, Vase slevy na danich. Vkladatele bank dotuji popinflacnim zurocenim vkladu Vase nizke hypotecni uroky. A dale dotuji i napr. rekonstrukce panelovych domu v drustevnim ci osobnim vlastnictvi, kde dotycni plati najmy do 40 kc/m2. Mate v tom ponekud gulas, pane Jiri.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

9.10.2008 13:07 vložil Čenda

Tak pro pořádek.
1) Název "ekonomické nájemné" je naprosý blábol, nevím kde jste na to přišla
2) Současná "částečná deregulace" nájemného se řídí zákonem č.107/2006 ze dne 14. března 2006 a změnou zákona č.40/1964. Tento zákon byl přijat tedy v roce 2006, kdy vládla ČSSD. První úprava nájemného byla k 1.lednu 2007 a již tehdy v r. 2006 bylo přesně stanoveno "kde a o kolik" budou v následujících letech upravovány nájmy. Každý tedy s předstihem věděl, kolik bude platit. Je jen na každém jednotlici aby zvážil svoje možnosti kde a za kolik chce žít.
3) Nesmysly o dotování hypoték, panelových domů a pod. nestojí za komentář.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

9.10.2008 13:24 vložil pav

nejlepsi by bylo na vase blaboly vubec nereagovat, ale takovou hloupost neni mozne nechat beztrestne bez odezvy. Predne zakon o deregulaci stanovuje maximalni mozne najemne, tedy nenarizuje ho stanovit v te ci one vysi. Napr. v Karlovych Varech obec najemne nezvysovala od roku 2002. Dale v zakone neni najemne stanoveno presnymi castkami, ale vzorcem. Na jeho vysi ma vliv cena nemovitosti, ktera se v case meni. Jak vime v poslednich dvou letech spekulativne a z casti i diky levnym hypotekam znacne vzrostla. Nyni naopak rapidne pada dolu, coz bude mit vliv i stanovene maximalni ceny najmu dle zakona o deregulaci. Pokud neznate pojem ekonomicke najemne,pak si doplte vzdelani, nez se zacnete ztrapnovat na internetu. Bod 3) dotovani hypotek apod. to jsou fakta, ktera Vam zjevne unikaji.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama