Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: predvolebni sliby a realita

24.9.2008 08:50 vložil Jiří

dovolil bych si reagovat

"trh je asociální, vedl by k neúnosnému nepřiměřenému ždímíní nájemníků blížící se lichvě."
Tržní nájemné platí celá řada lidí a neexistuje žádný důvod, proč by měla existovat privilegovaná skupina platící regulované nájemné. Právě existence regulovaného nájemného vyhání tržní nájemné do nepřiměřené výše. Budou-li všechny byty pronajímány za tržní nájemné, zvýší to konkurenci a tržní nájemné bude stagnovat, v některých případech i poklesne. A pokud na tržní nájemné v Praze nemáte, pak je na čase zvážit bydlení jinde. Je to stejné jako s čímkoliv jiným... taky bych rád Mercedes, ale nemám na něj, tudíž mám ojetýho Fiata.
Čeho se bohužel obávám, že ani plná deregulace nájemného nezvedne nájem v obecních bytech na úroveň tržního nájemného

"A pokud ma nekdo predstavu o najemnem 100 a vice kc /m2, pak se to jinak nez sproste odirani nazvat neda."
Ukažte mi byt s nájmem za 100 Kč/m2, milerád se do něj přestěhuji...

"Vas argument, ze nekteri plati trzni - casto zlodejske najemne neni duvod k tomu, abyste tu skupinu odiranych jeste rozsiroval, pokud zamerne nechcete vytvorit parazitujici system."
Nikdo není k placení takového nájemného nucen... každý si může zvolit bydlení mimo Prahu a každodenní dojíždění... (náklady na tržní nájem mimo Prahu a dojíždění vlakem jsou pod úrovní tržního nájemného v Praze)

" Nájemníci bydlí v bytech nezridka i pul stoleti. Nájemným byty davno splatili. V této zemi se kdeco rozkrádalo...."
Nájemným se byt nesplácí, nýbrž pronajímá! Že se v této zemi (stejně jako v každé jiné na celém světě) mnoho věcí rozkradlo je pravda - nedává to však nikomu právo krást také.

"Ze tim vasim trhem znevyhodnite rodiny s detmi, duchodce, samozivitelky a socialne slabsi, kteri nemohou ustat v konkurenci s obcany, casto cizinci, kteri se ve vicevydelecnych osobach sdruzi v jedne domacnosti."
Toto není otázka regulovaného nájemného, ale sociálního systému, který by měl osobám v nouzi pomoci. Ke konkrétním skupinám:
Co se týče důchodců, tak neexistuje jediný důvod, proč by důchodce v Praze neměl platit tržní nájemné... je pouze na jeho rozhodnutí, kde chce bydlet... mimo Prahu jsou nájmy podstatně nižší - to, že tu bydlí 50 let NENÍ DŮVOD!
Rodiny s dětmi - je na rozhodnutí každého do jakého prostředí si dítě pořídí - dítě nemám a pořídím si ho v okamžiku, kdy budu mít zajištěno bydlení a svým platem budu schopen rodinu uživit. Že si někdo k platu 15000 hrubého pořídí tři děti je pouze nezodpovědné chování a není důvod toto chování jakkoliv podporovat slevou na nájemném apod...
sociálně slabší a samoživitelky - jak psáno výše, je to otázka sociální pomoci - tj. stát by měl pomoci těm, kteří se ne vlastní vinou ocitli v tíživé sociální situaci - a to i třeba sociálními byty s regulovaným nájemným
konkurence cizinců, kteří se sdruží v jedné domácnosti - nikomu není bráněno udělat totéž

Pana Konvičku neznám, na Praze tři nebydlím, jen jsem náhodou našel tento článek a Váš příspěvek, na který jsem měl touhu zareagovat.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama